PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd województwa przeciw łączeniu stanowisk

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    7 grudnia 2011 - 19:07
Zarząd województwa przeciw łączeniu stanowisk

Zarząd województwa sprzeciwił się rekomendowanej przez komisję konkursową kandydaturze Andrzeja Szmita na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp.
Andrzej Szmit, który kierował gorzowskim pogotowiem przez blisko 10 lat, zdobył w komisji konkursowej osiem głosów, dwoje innych kandydatów w sumie zebrało dwa głosy. To nie przekonało jednak zarządu województwa - informuje Gazeta Wyborcza.

Mirosława Dulat, rzecznik prasowy zarządu województwa lubuskiego wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl, że Andrzej Szmit pełni obecnie funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Dlatego zarząd nie wyraził zgody na pełnienie funkcji równocześnie na dwóch stanowiskach.

-  Zarząd zobowiązał również Andrzeja Szmita do przedstawienia pisemnego oświadczenia w sprawie innych dodatkowych zatrudnień - dodaje Mirosława Dulat. I podkreśla, że dyrektor Szmit, jako jedyny spośród kierujących jednostkami ochrony zdrowia, nie przedstawił dotychczas wspomnianego oświadczenia.

Rzeczniczka zaznacza, że w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi w szpitalu podczas kontroli oraz w związku z ujemnym wynikiem finansowym na koniec października 2011 r. w wysokości ponad 12 mln zł, zarząd województwa lubuskiego nie wyraża zgody na pełnienie dodatkowych funkcji na stanowiskach kierowniczych przed dyrektora Szmita.

Mirosława Dulat wskazuje, że decyzja zarządu o wyborze dyrektora pogotowia zapadnie natychmiast po otrzymaniu informacji od dyrektora Szmita. Informuje też, że zarząd podjął decyzję o dalszym powierzeniu obowiązków dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. do końca 2011 r. Beacie Kawie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.