PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd województwa wrocławskiego odwołał dyrektora centrum onkologii

  • pap    9 grudnia 2014 - 14:53
Zarząd województwa wrocławskiego odwołał dyrektora centrum onkologii

fot.ptwp

Zarząd województwa dolnośląskiego odwołał Andrzeja Tatuśkę z funkcji dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Decyzja została uzasadniona m.in. koniecznością przeprowadzenia w placówce zmian w związku z wprowadzeniem pakietu onkologicznego.
Pełnienie obowiązków dyrektora powierzono dotychczasowemu kierownikowi zakładu teleradioterapii w DCO we Wrocławiu Adamowi Maciejczykowi.

Jak powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak, w ocenie zarządu nowy dyrektor "lepiej poradzi sobie z przeprowadzeniem trudnych, ale koniecznych zmian w placówce".

"Mieliśmy wątpliwości wobec formy zarządzania DCO. Każdy zarządzający jakąkolwiek placówką powinien mieć zdolność dialogu z tymi, których zmiany mają dotyczyć. Dyrektor Maciejczyk w naszej ocenie ma taką zdolność w przeciwieństwie do poprzedniego kierownictwa" - powiedział Michalak.

Czytaj: Szpital w Drawsku Pomorskim bez lekarzy kontraktowych

W połowie listopada wypowiedzenia z pracy w DCO złożyło czworo z ośmiu chirurgów tej placówki. Uzasadniali swe decyzje m.in. faktem, że - ich zdaniem - niewłaściwa organizacja pracy placówki powoduje powiększanie się kolejki osób czekających na zabieg oraz niemożnością ich odpowiedniego leczenia.

Michalak poinformował, że lekarze zapewnili go o wycofaniu wypowiedzeń po zmianie szefa placówki.

Wicemarszałek podkreślił, że konieczne zmiany wiążą się nie tylko z wprowadzeniem pakietu onkologicznego, ale również z koniecznością wypracowania nowej formuły działania DCO.

"Należy pamiętać, że planujemy budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu, który nie został ujęty w kontrakcie terytorialnym" - mówił Michalak.

Nowy dyrektor zadeklarował dialog z załogą, a za najważniejsze zadanie na najbliższy czas uznał "utrzymanie kondycji finansowej szpitala".

"Na pewno będę się starał uspokoić atmosferę w szpitalu./.../ Wciąż nie mamy podpisanej umowy z NFZ i czekają nas trudne negocjacje, ponieważ zaproponowane stawki są dla nas zagrożeniem i nie są przez wszystkich onkologów akceptowane" - powiedział Maciejczyk.

Maciejczyk jest onkologiem i ma 44 lata. Pracuje w DCO od 2003 r., a od pięciu lat był szefem zakładu teleradioterapii.

Rocznie DCO wykonuje ponad 80 tys. badań radiologicznych i zabiegów. Przyjmuje ponad 33 tys. pacjentów na oddziałach i ponad 117 tys. pacjentów w poradniach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.