PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd województwa wspiera profilaktykę zdrowotną

  • PAP    3 czerwca 2014 - 19:37
Zarząd województwa wspiera profilaktykę zdrowotną

Zarząd województwa łódzkiego przeznaczył 1 mln zł na programy wczesnego wykrywania nowotworów płuc i jelita grubego oraz na wykrywanie i zapobieganie chorobom układu krążenia. Kwotą 1,1 mln zł dofinansował też projekty wspierające rodzinę.
Dzięki dotacjom samorządu wojewódzkiego ponad 1,1 tys. osób w wieku od 50-65 lat może skorzystać z programu wczesnego wykrywania nowotworów płuc, którego realizacja będzie kosztowała 400 tys. zł.

W ramach programu pacjenci będą mogli skorzystać z dwóch konsultacji lekarskich oraz wykonać niskodawkowe badanie klatki piersiowej tomografem komputerowym.

Również z dwóch konsultacji lekarskich (gastroenterologicznych) będzie mogła skorzystać każda z ok. 720 osób w wieku 40-65 lat, które zdecydują się wziąć udział w programie wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Przewiduje on również możliwość przeprowadzenia diagnostyki medycznej wg wskazań lekarza (badanie na krew utajoną w kale, badanie kolonoskopowe). Na program przeznaczono 300 tys. zł.

Kwotę 300 tys. zł przekazano również na realizację programu wykrywania i zapobiegania chorobom układu krążenia, skierowanego do pacjentów od 35 do 55 roku życia. Przebadanych ma być ok. 1,2 tys. osób, które po szczegółowych badaniach otrzymają m.in. pełne wyniki z oceną ryzyka zachorowania w najbliższym czasie na chorobę wieńcowo-naczyniową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.