PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarządca przymusowy w Szpitalu Giżyckim

  • aw    3 czerwca 2015 - 13:36

Sąd oddalił zażalenie Powiatu Giżyckiego w sprawie zarządcy przymusowego w Szpitalu Giżyckim. To znaczy, że szpitalem nie będzie zarządzał starosta a syndyk.
21 maja br. Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił zażalenie Powiatu Giżyckiego na postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z 13 kwietnia 2015r. (sygn. VIII GCo 68/15) ustanawiające zarządcę przymusowego w Szpitalu Giżyckim. W ocenie Sądu Apelacyjnego w Szczecinie decyzja Sądu Okręgowego w Szczecinie była prawidłowa i musiała się pozostać w mocy.

Zarządcą wyznaczonym przez sąd jest Elżbieta Bartniczak, syndyk.

W uzasadnieniu zapadłego rozstrzygnięcia sąd II instancji stwierdził m.in. że z uwagi na trwający spór pomiędzy Grupą Nowy Szpital i Powiatem Giżyckim obecność zarządcy przymusowego ma na celu stabilizowanie i klarowne określenie sytuacji zarządczej w Szpitalu Giżyckim sp. z o.o.

Dodatkowo Sąd Rejonowy w Olsztynie na wniosek Grupy Nowy Szpital, 8 maja br. zdecydował o konieczności zabezpieczenia udziałów w spółce Szpitala Giżyckiego. To oznacza, że Powiat Giżycki nie może sprzedawać ani obciążać udziałów Szpitala Giżyckiego, należących zgodnie z umową do Grupy Nowy Szpital.

Przypomnijmy, zarząd powiatu giżyckiego, żeby oddłużyć szpital, przekształcił go w spółkę prawa handlowego i powierzył jego prowadzenie szczecińskiej Grupie Nowy Szpital. Ponieważ nie był zadowolony z jej działalności, wypowiedział umowę.

Zarządca nie przyjął jednak wypowiedzenia do wiadomości i skierował sprawę do sądu. Żeby zapewnić placówce prawidłowe zarządzanie, rada nadzorcza powiatowej spółki Szpital Giżycko powierzyła funkcję prezesa staroście.

Grupa Nowy Szpital twierdzi, że powiat giżycki bezprawnie wypowiedział umowę. Zgodnie z umową zawartą między Powiatem Giżyckim i Grupą Nowy Szpital, po 5 latach, 67 proc. udziałów w spółce Szpital Giżycki, powiat miał przekazać Grupie.

Sprawę znajdzie finał w sądzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.