PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej

  • AT    6 lutego 2013 - 10:13
Zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej

Ministerstwo Zdrowia wraz ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie realizuje projekt pn. "Nowoczesne zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej - szkolenia z zakresu rachunku kosztów i informacji zarządczej oraz narzędzi restrukturyzacji i konsolidacji ZOZ", współfinansowany przez Unię Europejską.
Głównym celem projektu jest przekazanie pracownikom podmiotów leczniczych - w szczególności tym zaliczającym się do szeroko rozumianej kadry zarządzającej - wiedzy w zakresie możliwości wykorzystania nowego modelu rachunku kosztów (przygotowanego przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej) w procesie uzyskiwania rzetelnej informacji o rzeczywistych kosztach świadczeń opieki zdrowotnej i w procesie zarządzania podmiotami leczniczymi.

Rozwiązania prezentowane z zakresu nowego modelu rachunku kosztów będą podstawą do tworzenia przyszłych rozwiązań legislacyjnych w tym zakresie - dlatego też celem szkolenia jest również przedstawienie założeń nowego modelu rachunku kosztów, co może w istotny sposób ułatwić jego późniejsze wdrażanie.

Dodatkowym celem Projektu będzie upowszechnienie wiedzy na temat nowoczesnych narzędzi restrukturyzacji oraz modeli organizacji opieki zdrowotnej zgodnie z ideą opieki koordynowanej (managed care).

W ramach ww. projektu Ministerstwo Zdrowia organizuje m.in. bezpłatne, jednodniowe szkolenia - konferencje,
które przewidziane są dla wszystkich podmiotów leczniczych (w rozumieniu ustawy z dnia 15.04.2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2011 Nr 112, poz. 654, z późn. zm.)), przedstawicieli podmiotów tworzących oraz akademii medycznych będących beneficjentami projektu.

Udział w szkoleniu mogą wziąć Dyrektorzy Departamentów / Wydziałów Zdrowia oraz inni pracownicy podmiotów tworzących zainteresowanych poprawą efektywności funkcjonowania podmiotów leczniczych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Robert, 2013-02-06 11:08:01

    Cały ten program eWUŚ nie jest takim złym pomysłem. Jednak by móc korzystać z niego bez robienia dodatkowego zamieszania, warto było się wcześniej na niego przygotować. Większość placówek medycznych (czy zwracamy na to uwagę, czy nie), jest prywatna, a pacjentów przyjmuje na NFZ. Każda z nich musi s...ię więc rozliczać z NFZ, a do tego używają specjalnych programów komputerowych. Jeśli więc korzystają z wartościowego oprogramowania, np. TwójNZOZ stworzonego przez Mediportę, mogą jednocześnie koarzystać z eWUŚ w sposób nadzwyczaj banalny. TwójNZOZ samodzielnie sprawdza ubezpieczenie pacjentów umówionych na wizytę na dwa dni przed - to gwarantuje, że nawet, jeśli potrzebne będzie zaświadczenie o ubezpieczeniu, pacjent zostaje uprzedzony o tej konieczności. Więc sytuacje, że chory jest odsyłany do pracy czy domu po zaświadczenie, jest wykluczona.  rozwiń