PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarzut zmowy postawiony lubelskim szpitalom

  • UOIKiK/Rynek Zdrowia    9 grudnia 2011 - 17:58
Zarzut zmowy postawiony lubelskim szpitalom

W związku ze zgromadzonym materiałem dowodowym w imieniu prezesa UOKiK wszczęto postępowanie antymonopolowe i postawiono zarzuty dziewięciu szpitalom z terenu miasta Lublina - czytamy w komunikacie Delegatury UOKiK w Lublinie.
W ocenie prezesa UOKiK zgromadzony w trakcie postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy może wskazywać na naruszenie przez uczestników "Konwentu Szpitali Wojewódzkich, Klinicznych i Resortowych miasta Lublin" przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów.

Jak czytamy w komunikacie zarzuty postawione szpitalom dotyczą "zawarcia porozumienia ograniczającego konkurencję na lokalnym rynku usług poradnictwa medycznego, wykonywanych przez szpitale publiczne oraz niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej w ramach kontraktów z NFZ, polegającego na dokonaniu uzgodnień, co do wypowiedzenia niepublicznym zakładom opieki zdrowotnej zawartych na 2011 rok umów na wykonywanie na ich rzecz specjalistycznych badań medycznych oraz innych usług związanych ze świadczeniem przez nie poradnictwa medycznego".

Zarzuty zostały postawione następującym lubelskim lecznicom: Szpitalowi Klinicznemu nr 1 w Lublinie, Szpitalowi Klinicznemu nr 4, Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Bożego, Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Okręgowemu Szpitalowi Kolejowemu, Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu im. prof. Antoniego Gębali, Szpitalowi Neuropsychiatrycznemu, Szpitalowi Wojskowemu z Przychodnią oraz Zakładowi Opieki Zdrowotnej MSWiA.

Jak wyjaśnia Ewa Wiszniowska, dyrektor Delegatury UOKiK w Lublinie, prowadzone postępowanie administracyjne będzie miało na celu potwierdzenie bądź też wykluczenie zawarcia porozumienia, natomiast po zakończeniu postępowania antymonopolowego, prezes UOKiK w wydanej decyzji administracyjnej przedstawi rozstrzygnięcie w tej sprawie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TEKO, 2011-12-09 23:18:53

    TO TAK MA WYGLĄDAĆ TA ZMOWA? MOŻE TO DOBRZE SŁUŻYĆ PACJENTOM,PRAWDAŻ? TO W KOŃCU NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE ŻYCIA...