PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaszczep dziecko przeciw pneumokokom

  • chelmonline.pl    14 sierpnia 2012 - 14:44
Zaszczep dziecko przeciw pneumokokom

Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie wraz z samorządem miasta Chełm rozpoczynają kolejną turę programu ochrony dzieci z miasta Chełm przed inwazyjną chorobą pneumokokową.
Realizacja programu rozpoczęła się w sierpniu 2009 r. Celem programu jest uodpornienie grupy dzieci trzy i czteroletnich na zakażenia wywołane przez pneumokoki. Adresatami obecnej edycji programu są dzieci zamieszkałe w mieście Chełm, urodzone w roku 2008 i 2009, zwłaszcza te, które rozpoczynają edukację przedszkolną, a co za tym idzie nasilone kontakty z grupą rówieśniczą.

Dzieci zaopcjowane do lekarzy MSP ZOZ będą szczepione w przychodniach, z usług których korzystają (Przychodnia przy ul. Wołyńskiej 11 i Przychodnia przy ul. Połanieckiej 11) natomiast dzieci zaopcjowane do lekarzy niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej będą szczepione wyłącznie w budynku Przychodni nr 2 przy ul. Połanieckiej 11.

Wykonanie szczepienia nastąpi po uprzednio przeprowadzonym badaniu lekarskim. Po przebadaniu rodzice z dzieckiem (wraz z zaświadczeniem od lekarza badającego, potwierdzającym możliwość wykonania szczepienia) winni w tym samym dniu zgłosić się do punktu szczepień. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka otrzymają zaświadczenie o wykonanym szczepieniu, w celu dokonania stosownych wpisów w dokumentacji medycznej i karcie szczepień dziecka.

Akcja szczepień rozpocznie się od 14 sierpnia 2012 r. i będzie kontynuowana do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.