PARTNER PORTALU
  • BGK

Zawał na urologii

  • Gazeta Wyborcza Rzeszów    7 października 2009 - 12:44

Rada krośnieńskiego szpitala nie godzi się na zamknięcie oddziału urologicznego. Dyrektor szpitala liczy, że uda się jednak porozumieć z lekarzami i nie trzeba będzie zamykać szpitala - donosi "Gazeta Wyborcza Rzeszów".
W poniedziałek na posiedzeniu rady społecznej szpitala wojewódzkiego w Krośnie miała zaopiniować wniosek dyrektora o zawieszenie działalności szpitala. - Jest to procedura, którą muszę przeprowadzić na wypadek gdyby okazało się, że 1 grudnia 118 lekarzy , którzy złożyli wypowiedzenia nie wycofali ich wcześniej. W takiej sytuacji szpital nie mógłby dalej pracować. Gdyby jednak zdecydowali się pracować, nie będzie żadnych przeszkód żeby decyzje o zawieszeniu działalności szpitala odwołać- tłumaczy Mariusz Kocój, dyrektor szpitala. To z jego powodu lekarze chcą odejść ze szpitala.

- Rada nie zajęła stanowiska w sprawie wniosku dyrektora. Tyle samo głosów była za wygaszaniem oddziałów i tyle samo za odrzuceniem odrzuceniem wniosku dyrektora.- informuje Piotr Przytocki, prezydent Krosna i przewodniczący rady społecznej.

Jeśli w międzyczasie nie dojdzie do porozumienia z lekarzami, wniosek o wygaszanie oddziałów będzie musiał zaopiniować także sejmik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.