Zbierają podpisy za naprotechnologią

Potrzeba tysiąca, a mamy już kilkaset podpisów za wnioskiem, by prezydent finansował naprotechnologię a nie tylko in vitro - mówili na konferencji prasowej inicjatorzy akcji finansowania naprotechnologii przez samorząd Częstochowy.
Zbierają podpisy za naprotechnologią

Są związani z Rycerzami Kolumba, katolicką organizacją charytatywną. Radny PiS Artur Gawroński, który popiera ten projekt uważa, że wydatki z budżetu miasta na naprotechnologię powinny wynosić przynajmniej tyle, ile na in vitro.

Jeśli prezydent nie uwzględni inicjatywy obywatelskiej, to PiS przedłoży do przegłosowania własną poprawkę do budżetu na 2014 r. Naprotechnologię,  Kościół Katolicki uważa za etyczny rodzaj walki z niepłodnością, który ma być odpowiedzią na nieuznawane przez Kosciół in vitro.

Więcej: czestochowa.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Powinny być ograniczenia w składaniu podpisów w tym temacie do wieku w okresie rozrodczym a nie wszystkie babuleńki nawiedzone, które już dawno nie wiedzą, co to normalny seks. Osoby podpisujące się pod takim tematem winny oświadczać, że znają dokładnie zasady tej metody i jej wyniki a nie tylko gl...ędzenie nawiedzonych. rozwiń

BONI, 2013-11-15 13:58:39 odpowiedz

Część lekarzy jest zdania, że nazwa ta jest nadużyciem z powodów opisanych przez prof. Jerzego Radwana: Termin naprotechnologia jest nieporozumieniem, to przecież zwykłe postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne, które my, lekarze zajmujący się leczeniem niepłodności, stosujemy u par chcących zajść w... ciążę. [...] Nazywanie powszechnie dostępnych metod stosowanych od kilkudziesięciu lat rewolucyjną metodą leczenia niepłodności to hipokryzja rozwiń

diament, 2013-11-14 16:06:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE