PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują lądowisko dla śmigłowców

  • PAP    10 lipca 2012 - 09:39
Zbudują lądowisko dla śmigłowców

Starostwo Powiatowe w Giżycku podpisało umowę z wykonawcą na budowę przy tamtejszym szpitalu lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na Mazurach. Jak poinformował we wtorek wicestarosta giżycki Wacław Strażewicz, przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 600 tys. zł i zakończy się pod koniec tego roku. Wybrany w przetargu wykonawca – firma Mawilux S.A. spod Warszawy – realizował wcześniej kilkadziesiąt podobnych inwestycji.

Lądowisko powstanie w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i będzie funkcjonowało przez całą dobę, dzięki czemu skróci się czas transportu pacjentów do giżyckiego szpitala i specjalistycznych ośrodków medycznych w kraju.

Zdaniem wicestarosty Strażewicza znacznie usprawni to działanie systemu ratownictwa medycznego na Mazurach oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i turystów wypoczywających na szlaku Wielkich Jezior.

Budowa lądowiska współfinansowana jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2010-2013.

Jak przypomniało starostwo, pod koniec ub. roku w giżyckim szpitalu oddano do użytku nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy, który spełnia wymogi stawiane przez ministerstwo zdrowia. Budowa i wyposażenie tego oddziału kosztowały blisko 14 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.