PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują park rehabilitacji i sportu

  • PAP    29 marca 2011 - 16:25
Zbudują park rehabilitacji i sportu

Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, z którego rocznie będzie mogło korzystać 100 tysięcy osób, powstanie w ciągu 17 miesięcy przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy - poinformowała rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska.
Kompleks będzie służyć rekonwalescentom i niepełnosprawnym, w tym sportowcom. W ramach projektu powstaną m.in. hala sportowa, basen z urządzeniami do hydroterapii,, sale do rehabilitacji i masażu, gabinety do leczenia światłem, kriokomory, siłownie, a także centrum konferencyjno-szkoleniowe i parking.

Sprawdź notowania prezydenta Bydgoszczy

Na potrzeby ośrodka zostanie wykorzystana istniejąca już hala o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych - w przeszłości zakładano, że będzie to pralnia dla planowanych obok siebie czterech szpitali. Powstał jednak tylko jeden - Centrum Onkologii i hala stała pusta.

Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonała spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, działająca w imieniu samorządu województwa. Park wybuduje firma Budimex SA za 39,650 mln zł. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z budżetu województwa i kredytu zaciągniętego w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Budowa parku jest częścią dużego projektu modernizacji i rozbudowy Centrum Onkologii, który będzie dotyczył również oddziałów szpitalnych i zakładów diagnostyki laboratoryjnej. Całość ma kosztować 95 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.