PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują Zakład Teleradioterapii we Włocławku

  • PAP    15 lutego 2013 - 15:13
Zbudują Zakład Teleradioterapii we Włocławku

Działkę pod budowę nowego Zakładu Teleradioterapii przekazały w piątek władze Włocławka bydgoskiemu Centrum Onkologii. Placówka przyjmie pierwszych pacjentów prawdopodobnie w 2015 roku.
Włocławscy radni zdecydowali w grudniu o przekazaniu działki pod budowę Zakładu Teleradioterapii za symboliczny jeden procent wartości. Grunt przylega do już funkcjonującej w tym mieście filii bydgoskiego Centrum Onkologii, w której jest dział diagnostyczny i chemioterapia.

Na budowę i wyposażenie nowego obiektu potrzeba będzie co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych. Szpital planuje zdobyć pieniądze z funduszy unijnych i pomocowych.

"Szansą jest aplikowanie do programów unijnych, do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przez samorząd wojewódzki czy wojewodę, ponieważ na Innowacyjną Gospodarkę są jeszcze pieniądze możliwe do wykorzystania na część budowlaną. W przypadku zakupu potrzebnego sprzętu będziemy aplikować do Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2014-15, gdzie - jak sądzę - bez problemów uzyskamy dotację" - powiedział w piątek dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy dr Zbigniew Pawłowicz.

Zakład Teleradioterapii, wejdzie w skład działającego już Centrum Diagnostyczno-Leczniczego sprawującego opiekę nad mieszkańcami Włocławka, a także okolicznych powiatów i gmin. Na obszarze tym mieszka ok. 800 tysięcy osób.

Województwo kujawsko-pomorskie znajduje się w czołówce regionów z najwyższym wskaźnikiem zachorowań i zgonów na nowotwory złośliwe. Z informacji bydgoskiego Centrum Onkologii wynika, że obecnie około 700 osób we Włocławku i powiecie, aby móc skorzystać z pełnego zakresu diagnostyki i skojarzonego leczenia chorób onkologicznych, dojeżdża do Bydgoszczy. Czas oczekiwania na leczenie w systemie ambulatoryjnym wynosi średnio trzy miesiące.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: