PARTNER PORTALU
  • BGK

Zdrowa gmina dostanie 100 tys. zł

  • RR/Rynek Zdrowia    17 sierpnia 2011 - 12:07
Zdrowa gmina dostanie 100 tys. zł

Do końca sierpnia 109 gmin, które w ramach konkursu Zdrowa Gmina nadesłały projekty propagujące prewencję nowotworową, będzie walczyć o zwiększenie frekwencji na badaniach profilaktycznych.
We wrześniu podczas gali finałowej zwycięzca zdobędzie tytuł Zdrowej Gminy i 100 tys. złotych.

Samorządy gminne uczestniczące w programie Polskiej Unii Onkologii zachęcają mieszkańców do przeprowadzenia badań mammograficznych, cytologicznych i kolonoskopowych.

W lipcu spośród 6 województw (mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego i opolskiego), na terenie których realizowana jest druga edycja konkursu, najwyższy średni wzrost zgłaszalności na badania w kierunku wykrywania raka piersi odnotowało województwo opolskie – 5,87 proc., zaś w kierunku raka szyjki macicy województwo lubelskie – 1,66 proc.

Jednakże najwyższe statystyki zgłaszalności po raz kolejny odnotowuje gmina Domanice z województwa mazowieckiego – 23 proc. na mammografię i 13,61 proc. na cytologię.

Laureatów konkursu poznamy 23 września podczas gali finałowej w Warszawie. Trzy najlepsze gminy otrzymają tytuł Zdrowej Gminy oraz nagrody finansowe (I miejsce – 100 000 zł, II miejsce – 50 000 zł, III miejsce – 25 000 zł) na realizację opisanych działań.

Jednym z patronów medialnych konkursu jest portal rynekzdrowia.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marta, 2011-08-17 14:30:13

    A co z profilaktyką Wad Postawy naszych Dzieci ? kto na to da pieniądze by zaczęto zapobiegać temu?.Kto zrobi z tym porządek? Dlaczego Szkoła Polska kaleczy nasze Dzieci ? Skala problemu i zjawiska to nie NORMA to PATOLOGIA Szkoła Polska jest odpowiedzialna za ten Fakt nie zapominając o Pani Minist...er Edukacji. Co zrobiono przez ostatnie 10 lat w tym temacie poza faktem ,że przeprowadzono kilka śmiesznych projektów beletrystycznych i wnoszących nic.Same hasła i wielka ściema  rozwiń