PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielonogórskie szpitale pod lupą sanepidu

  • Gazeta Wyborcza/RynekZdrowia.pl    15 grudnia 2009 - 12:12

Zielonogórski sanepid ujawnił informacje o stanie sanitarnym szpitali w powiecie zielonogórskim. Żadna z czterech placówek nie spełnia wymogów sanitarnych.
Inspektorzy sprawdzali Szpital Wojewódzki SP ZOZ w Zielonej Górze, SP ZOZ w Sulechowie, Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze i Szpital Rehabilitacyjno-Leczniczy dla Dzieci w Wojnowie. We wszystkich placówkach przeprowadzili łącznie 91 kontroli – informuje Gazeta Wyborcza.

Żaden szpital nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia co do sanitarnego urządzenia pomieszczeń. Szpitale mają jednak opracowane programy dostosowawcze, które muszą zrealizować w określonych terminach.

Kontrolerzy sprawdzali, jak postępuje się z odpadami, bielizną czystą i brudną, czy i w jaki sposób placówki są zaopatrzone w wodę przeznaczoną do picia. W każdym szpitalu sanepid dopatrzył się nieprawidłowości. Szpitale muszą zapewnić w gabinetach zabiegowych przy umywalkach baterie uruchamiane bez kontaktu z dłonią, ściany pokryte w całości zmywalnym materiałem, gładkie i zmywalne powierzchnie mebli tapicerowanych oraz zlikwidować przyczyny zagrzybienia ścian i odnowić je.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.