PARTNER PORTALU
  • BGK

Zimowa pomoc bezdomnym

  • AZA    16 grudnia 2010 - 22:01

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu uruchomił, na okres zimowy, ogrzewalnię dla osób bezdomnych. Znajduje się ona przy pl. Legionów 7/8 i ma ponad 400m2.
Ogrzewalnia jest czynna całą dobę, a stałe dyżury pełnią pracownicy socjalni. Każdy potrzebujący może się tam zgłosić. Dodatkowo przygotowane są jeszcze dwa lokale – przy ul. Kołłataja i ul. Piaskowej, które przeznaczono na kolejne ogrzewalnie. Zostaną uruchomione w zależności od potrzeb i zapełniania się miejsc w już funkcjonującej placówce. Wszystkie służby mundurowe zostały poinformowane o dodatkowych miejscach i tam będą kierować nowo pojawiające się osoby. 

W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zakupił 50 wojskowych łóżek (podwójnych) dla 100 osób. Łóżka te będą udostępniane schroniskom i noclegowniom, które zgłoszą konieczność uzupełnienia miejsc o tzw. dostawki w związku z dużo większą niż zwykle liczbą potrzebujących chcących skorzystać z pomocy schroniska lub noclegowni. Dodatkowo 15 łóżek przekazał szpital wojskowy, a Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia przekazała nowe materace oraz koce.

Od początku listopada we Wrocławiu trwają wspólne patrole straży miejskiej i policji z pracownikami socjalnymi MOPS. W szczególności patrolowane są tereny kolejowe oraz ogródki działkowe, a znajdujący się tam bezdomni są informowani o możliwych formach pomocy oferowanej przez MOPS i organizacje pozarządowe. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.