PARTNER PORTALU
  • BGK

Zlikwidują część oddziałów w szpitalu w Połczynie-Zdroju

  • Rynek Zdrowia (KR)    8 sierpnia 2013 - 15:13
Zlikwidują część oddziałów w szpitalu w Połczynie-Zdroju

Uchwałą z 30 lipca 2013 r. radni powiatu w Świdwinie zaakceptowali Program Funkcjonalno-Medyczny Szpitala Polskiego w Połczynie-Zdroju (Zachodniopomorskie). Zlikwidowana zostanie część oddziałów, powstaną inne.
Przypomnijmy, że pod koniec 2009 r. Rada Powiatu zaakceptowała wyniki przetargu na dzierżawę nieruchomości oraz sprzętu medycznego i wyposażenia ZOZ w Połczynie-Zdroju na okres 30 lat wraz z przejęciem udzielania świadczeń zdrowotnych na terenie Powiatu Świdwińskiego.

Wybrała ofertę spółki ''Szpitale Polskie'' SA w Katowicach, zobowiązującą się w ramach umowy do świadczenia usług medycznych przez szpital w Połczynie-Zdroju.

Obecnie ''Szpital Polski Połczyn-Zdrój'' jest przedsiębiorstwem podmiotu leczniczego ''Szpitale Polskie'' SA i jest drugim przedsiębiorstwem na terenie woj. zachodniopomorskiego, obok Drawskiego Centrum Specjalistycznego w Drawsku Pomorskim, należącym do tej spółki.

W czerwcu 2013 r. ''Szpitale Polskie'' SA przedstawiły założenia zmian programu funkcjonalno-medycznego szpitala w Połczynie-Zdroju, jako powiązanego z realizacją programu medycznego w Drawskim Centrum Specjalistycznym.

W ocenie spółki w sytuacji, gdy obydwa szpitale o pierwszym stopniu referencyjności, oddalone od siebie o 38 km, wykonują w niektórych zakresach identyczne świadczenia medyczne, a jednocześnie na obszarze ich działania występuje zapotrzebowanie na inne, deficytowe świadczenia medyczne - niezbędne stało się zapewnienie współdziałania tych placówek.

Należy to rozumieć jako skoordynowane zarządzanie projektami polegającymi na świadczeniu usług zdrowotnych dla 105 tys. mieszkańców dwóch sąsiednich powiatów (świdwińskiego i drawskiego). Stąd zmiany w Szpitalu Polskim Połczyn- Zdrój.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.