PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana szefa szpitala w Kluczborku

  • Nowa Trybuna Opolska/JJ/Rynek Zdrowia    8 lutego 2012 - 13:33

Renata Jażdż-Zaleska, która kierowała Szpitalem Powiatowym w Kluczborku od początku jego istnienia rezygnuje z pracy, ale nadal wierzy w ideę szpitalnych spółek.
Renata Jażdż-Zaleska, która kierowała Szpitalem Powiatowym w Kluczborku od początku jego istnienia, i jednocześnie była prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia od momentu powstania tej spółki w 2003 roku, rezygnuje z pracy. To właśnie ona przekształciła kluczborski szpital powiatowy w spółkę.

Kością niezgody z władzami powiatu okazała się sprawa sprzedaży budynku laryngologii i pediatrii. Starosta Piotr Pośpiech, aby domknąć budżet, chce sprzedać szpitalny budynek spółce Powiatowe Centrum Zdrowia – informuje Nowa Trybuna Opolska. Tych informacji nie potwierdza jednak dyrektor Jażdż-Zaleska.

– Nie ma żadnego konfliktu, ani wewnątrz szpitala, ani na zewnątrz szpitala. Z powiatem kluczborskim i starostą bardzo dobrze się współpracowało. To jest moja decyzja, z którą nosiłam się od dłuższego czasu. Zastanawiałam się nad tym długo, bo są to trudne decyzje.

I dodaje: – Przyszła już jednak pora by zostawić to swoje „dziecko”, bo ono jest już duże i dobrze funkcjonujące. Chcę zmierzyć się z jeszcze jednym trudnym zadaniem, o którym powiem w późniejszym terminie – mówi Renata Jażdż-Zaleska.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.