PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizowano oddział białej chirurgii

  • PAP    18 lipca 2013 - 14:15
Zmodernizowano oddział białej chirurgii

Cztery sale operacyjne, 6-łóżkowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz nowoczesne ambulatorium znajdują się w zmodernizowanej części Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego.
Pierwsi pacjenci trafią tam 1 sierpnia. Wszystkie wyremontowane pomieszczenia są wyposażone w najwyższej klasy sprzęt medyczny.

„Mamy teraz warunki, aby w pełnym zakresie prowadzić zabiegi chirurgii ogólnej oraz chirurgii małoinwazyjnej: endoskopowej i laparoskopowej" - mówił ordynator Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego prof. Jan Kulig.

Prof. Kulig ma nadzieję, że w 2014 r. uda się rozszerzyć katalog zabiegów o operacje raka piersi oraz rekonstrukcji piersi. „To nowotwór występujący w Polsce bardzo często, a jego leczenie wymaga dużych nakładów, zabiegi są wieloetapowe i czasochłonne" - mówił prof. Kulig.

Co roku do kliniki trafia ok. 4,6 tys. pacjentów i przeprowadzanych jest ponad 1,8 tys. zabiegów. W 2012 r. na oddziale dokonano 80 przeszczepów nerek.

Każda z nowych sal operacyjnych ma inną kolorystykę i dostosowane do niej akcenty ozdobne - szklane panele. Zastosowanie nowoczesnego wyposażenia, specjalistycznej, laminarnej klimatyzacji i specjalnych wykładzin pozwala na znaczne ograniczenie infekcji wewnątrzszpitalnych, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa chorego i skrócenie czasu hospitalizacji.

Zmodernizowana „biała chirurgia" to także 6-łóżkowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz ambulatorium złożone z pokojów badań, gabinetu USG, gabinetu endoskopii i sali zabiegowej.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów na oddziale intensywnej terapii zainstalowano system szybkiego powiadamiania i urządzenia podtrzymujące napięcie w razie zaniku prądu. Nad każdym łóżkiem zamontowana została kamera rejestrująca pobyt pacjenta. Każde wejście i wyjście personelu medycznego jest rejestrowane przy użyciu kart chipowych.

W ramach remontu wymieniono również elewację budynku. Prace trwały blisko r

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.