PARTNER PORTALU
  • BGK

Znany budowniczy szpitala we Wrocławiu

  • PAP    14 czerwca 2011 - 15:33
Znany budowniczy szpitala we Wrocławiu

Konsorcjum firm Budimex S.A. i Ferrovial Agroman wygrało przetarg na budowę nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.
Wartość całej inwestycji to blisko 195 mln zł. Jak poinformowała Anna Czujko z biura prasowego dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, w ostatnim etapie przetargu wzięło udział pięciu wykonawców, a oferta polsko-hiszpańskiego konsorcjum okazała się najtańsza. - Zwycięskie konsorcjum będzie miało za zadanie nie tylko wybudować szpital i lądowisko dla helikopterów, ale także zagospodarować teren wokół budynków - mówiła Czujko.

Kosztorys sporządzony przez projektantów zakładał, że budowa lecznicy na wrocławskich (oceń prezydenta) Stabłowicach pochłonie ponad 319 mln zł.

Czytaj też: Szpital Wojewódzki w Tarnowie ma nowy oddział

Uczestnicy przetargu do 24 czerwca mają czas na złożenie odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej, która ma 15 dni na rozstrzygnięcie ewentualnego protestu. Jeśli żadna z firm nie będzie się odwoływać, kontrakt zostanie podpisany na początku lipca, a następnie w ciągu tygodnia konsorcjum zostanie przekazany plac budowy. - Od tego momentu, konsorcjum będzie miało 30 miesięcy na skończenie robót. Oznacza to, że szpital powinien być gotowy do końca 2013 r. Tym samym pierwsi pacjenci będą przyjęci na oddziały już w pierwszym półroczu 2014 r. - mówiła Czujko.

Obecnie na terenie, na którym powstanie szpital, zakończono wylewanie płyty fundamentowej oraz badania archeologiczne. Odbiór prac zaplanowano na 17 czerwca. Nowy Szpital Wojewódzki będzie miał cztery kondygnacje, a jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 48,5 tys. mkw. Szpital zapewni dostęp do opieki medycznej dla blisko 400 tys. osób.

Planowana roczna liczba hospitalizacji to około 30 tys. pacjentów. Przewidywana roczna liczba zabiegów operacyjnych szacowana jest na nie mniej niż 12 tys., zaś prognozowana roczna liczba porad ambulatoryjnych wyniesie ok. 60 tys.

W szpitalu funkcjonować będzie 16 oddziałów, a także przychodnia przyszpitalna z dwudziestoma poradniami oraz zakład rehabilitacji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.