Znieczulenie dla każdej kobiety

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 08-03-2012
  • drukuj
Minister zdrowia zapowiada, że każda rodząca kobieta będzie mogła liczyć na pomoc łagodzącą ból. Ma być wliczona w cenę porodu, za który płaci NFZ.
Znieczulenie dla każdej kobiety
Znieczulenia dla wszystkich rodzących – taki rewolucyjny pomysł znajduje się w programie, nad którym prace kończy właśnie resort zdrowia i za chwilę zaakceptuje go kierownictwo ministerstwa – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

W efekcie zmian każdy oddział położniczy będzie musiał stale korzystać z usług anestezjologów. Poszerzone zostaną również kwalifikacje położnych.

Prace nad kodeksem zasad łagodzenia bólu podczas porodu zaczęły się w 2010 r. Teraz minister Bartosz Arłukowicz chce je wprowadzić w życie. „Zależy mi na jak najbardziej powszechnym dostępie do znieczulenia przy porodzie” – mówi minister.

Jak wynika z rozmów z lekarzami ze szpitali, które praktyki podobne do proponowanych już wprowadziły, aby ministerialne rozwiązania nie stały się martwym prawem, musi być spełnionych kilka warunków. Z jednej strony dobra organizacja w szpitalu, a z drugiej lepsza wycena porodów – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE