PARTNER PORTALU
  • BGK

Znikną przychodnie w Warszawie

  • Gazeta Wyborcza Stołeczna    6 października 2009 - 15:45

Przez brak koordynacji w urzędzie miasta z mapy miasta mogą zniknąć dwie popularne przychodnie. Ratusz zachowuje się niepoważnie w poważnej sprawie - oburzali się w poniedziałek radni komisji zdrowia - donosi "Gazeta Wyborcza Stołeczna".
Chodzi o przychodnie przy ul. Majowej 4 na Bródnie i Felińskiego 8 na Starym Żoliborzu. W pierwszej z nich leczy się ok. 3 tys. dzieci. Jak pisaliśmy już w "Gazecie Stołecznej", grozi jej likwidacja, bo ratusz musiał oddać zajmowany przez nią budynek spadkobiercom właścicieli, którym nieruchomość zabrano w latach 40. ubiegłego wieku na mocy tzw. dekretu Bieruta.

Okazuje się, że w podobnej sytuacji znalazł się trzykondygnacyjny budynek przychodni dla dorosłych przy ul. Felińskiego 8. Leczy się tu przeszło 9 tys. osób. Na początku września ratusz oddał go spadkobiercom prawowitych właścicieli. - Szkoda, że o tak ważnych decyzjach dowiadujemy się po fakcie - narzeka Paweł Lech (PO), radny z komisji zdrowia.

- W tej całej sprawie najbardziej bulwersuje to, że rada Żoliborza dowiedziała się o wszystkim po fakcie. A całkiem niedawno w remont przychodni przy Felińskiego miasto wpompowało grube tysiące złotych. Po to, żeby teraz oddać budynek w prywatne ręce? - ubolewa Grzegorz Hlebowicz, radny opozycji na Żoliborzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.