PARTNER PORTALU
  • BGK

Związkowcy o gwarancjach dla pracowników i pacjentów gorzowskiej lecznicy

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    23 sierpnia 2013 - 08:15
Związkowcy o gwarancjach dla pracowników i pacjentów gorzowskiej lecznicy

Związkowcy ze Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. domagają się od marszałek Elżbiety Polak, by zobowiązania, jakie zostaną przy szpitalnej spółce, nie były zobowiązaniami wymagalnymi. Oczekują też gwarancji bezpieczeństwa dla pacjentów i pracowników szpitala.
A tą gwarancją - ich zdaniem - będzie utrzymanie zapisów z montażu finansowego z końca czerwca - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Zobowiązania wymagalne szpitala zostaną przejęte przez samorząd województwa, co wynika z ustawy o działalności leczniczej, i co publicznie deklarowali przedstawiciele zarządu podczas briefingów prasowych w ubiegłym tygodniu. Wszystkie dokumenty, których domagają się przedstawiciele związków zawodowych są jawne, jednoznaczne w swoim brzmieniu i zostały im na ich prośbę dostarczone" - napisał w odpowiedzi rzecznik marszałek Polak, Michał Iwanowski.

Czytaj także: Szpitalna spółka ma powstać jeszcze w sierpniu

Gorzowski szpital ma około 270 mln zł długu i według ostatnich informacji zarządu województwa lubuskiego pod koniec sierpnia ma być przekształcony w spółkę prawa handlowego. Dzięki tej operacji lecznica będzie mogła liczyć na wsparcie z Ministerstwa Zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • lekarz, 2013-08-24 17:20:48

    Związki zawodowe doprowadziły do upadku szpitala. Czego jeszcze chcą?