PARTNER PORTALU
  • BGK

Związkowy protest w tarnogórskiej lecznicy

  • Rynek Zdrowia/Dziennik Zachodni    8 września 2012 - 11:05
Związkowy protest w tarnogórskiej lecznicy

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. B. Hagera w Tarnowskich Górach związki zawodowe zorganizowały protest w związku z trudną sytuacją finansową szpitala.
Ich celem jest doprowadzenie do skutku przekazania aportem do spółki budynku szpitala przy ul. Pyskowickiej wraz z działką o wartości 22 mln zł. To podniosłoby kapitał zakładowy spółki i oddaliło wizję bankructwa.

Na czwartkowej (6 września) sesji rady powiatu tarnogórskiego nowy prezes spółki szpitalnej przedstawił radnym sytuację finansową szpitala. Z jego analizy wynikało, że zobowiązania spółki wynoszą około 5 mln zł, chociaż spółka ma zaledwie dwa lata.

Na sesji radni mieli też podjąć decyzję o przekazaniu aportem do spółki budynku szpitala wraz z działką o wartości 22 mln zł. Koalicja rządząca w radzie nie zgodziła się jednak na to.

Z taką decyzją nie zgadzają się związki zawodowe i zorganizowały 7 września masówkę w szpitalu. Jacek Szarek z NSZZ "Solidarność" poinformował pracowników o tym, co stało się na sesji rady powiatu i o sytuacji finansowej szpitala. Pracownicy zażądali by starosta jeszcze raz zwołała sesję i przeprowadził ponowne głosowanie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.