Zwolnienia szykują się w szpitalach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 13-12-2012
  • drukuj
Lecznice zwalniają pracowników. Wiele zadań administracyjnych może spaść na lekarzy i pielęgniarki, którzy powinni zajmować się pacjentem.
Zwolnienia szykują się w szpitalach

Szpitale będą zaciskać pasa, bo w 2013 r., zgodnie z ustawą o działalności leczniczej samorząd musi zadecydować, czy likwiduje zadłużony ZOZ, czy przekształca go w spółkę - przewiduje „Rzeczpospolita".

Czytaj też: Samorządom ciąży odpowiedzialność za szpitale

Restrukturyzację zaplanował np. szpital miejski w Bydgoszczy, bo ma 30 mln długu. Cięcia nie omijają także placówek, które przekształciły w spółki.

Ciężkie chwile przeżyli też pracownicy przekształcanego w spółkę szpitala w Tychach. Zwolnienia trwały w czasie transformacji - pisze „Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zwolnić wszystkie swięt krowy - tj. lekarzy i pielegniary, zarządzanie oddać w ręce specjalistów, i zatrudnić "biały" personel na nowo - inaczej się nie da. Polska słuzba zdrowia jest zepsuta od białego....

Pacjent, 2012-12-13 16:05:41 odpowiedz

Niech zwolnią wszystkich, a zostawią tylko lekarzy i pielęgniarki!!! Zobaczymy jak wtedy będzie w służbie zdrowia. Wszystkich nas uzdrowią chyba takim i decyzjami...

Rozgoryczona, 2012-12-13 13:01:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE