PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwolnienia szykują się w szpitalach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    13 grudnia 2012 - 06:42
Zwolnienia szykują się w szpitalach

Lecznice zwalniają pracowników. Wiele zadań administracyjnych może spaść na lekarzy i pielęgniarki, którzy powinni zajmować się pacjentem.
Szpitale będą zaciskać pasa, bo w 2013 r., zgodnie z ustawą o działalności leczniczej samorząd musi zadecydować, czy likwiduje zadłużony ZOZ, czy przekształca go w spółkę - przewiduje „Rzeczpospolita".

Czytaj też: Samorządom ciąży odpowiedzialność za szpitale

Restrukturyzację zaplanował np. szpital miejski w Bydgoszczy, bo ma 30 mln długu. Cięcia nie omijają także placówek, które przekształciły w spółki.

Ciężkie chwile przeżyli też pracownicy przekształcanego w spółkę szpitala w Tychach. Zwolnienia trwały w czasie transformacji - pisze „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Pacjent, 2012-12-13 16:05:41

    Zwolnić wszystkie swięt krowy - tj. lekarzy i pielegniary, zarządzanie oddać w ręce specjalistów, i zatrudnić "biały" personel na nowo - inaczej się nie da. Polska słuzba zdrowia jest zepsuta od białego....
  • Rozgoryczona, 2012-12-13 13:01:54

    Niech zwolnią wszystkich, a zostawią tylko lekarzy i pielęgniarki!!! Zobaczymy jak wtedy będzie w służbie zdrowia. Wszystkich nas uzdrowią chyba takim i decyzjami...