PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwolniona szefowa szpitala wróci na stanowisko?

  • Rynek Zdrowia    13 września 2013 - 15:28

Wiesława Lech, zwolniona dyscyplinarnie ze stanowiska dyrektora Szpitala Miejskiego w Elblągu, może wrócić do lecznicy. Tak zdecydował Sąd Okręgowy. Miasto rozważa wniesienie apelacji.
Wiesława Lech została odsunięta od kierowania Szpitalem Miejskim 30 lipca 2012 r. Ówczesne władze miasta skierowały przeciwko niej wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o sprawdzenie, czy podczas przeprowadzanych w szpitalu konkursów nie doszło do korupcji.

Na takie nieprawidłowości wskazywały przeprowadzone kontrole. Chodziło o podejrzenia zawierania niekorzystnych dla szpitala kontraktów z lekarzami.

Sąd nie podzielił tych wątpliwości i uznał, że Lech powinna zostać przywrócona do wcześniej pełnionych obowiązków w szpitalu.

- Wyrok pierwszej instancji jest nieprawomocny. Wystąpiliśmy o jego pisemne uzasadnienie, i od treści uzasadnienia uzależniamy ewentualne składanie apelacji od wyroku - informuje nas Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta Elbląga. Dodaje, że Wiesława Lech  rozmawiała już z prezydentem i wyraziła wolę powrotu do pracy.

- Jeżeli nie będziemy składali apelacji i wyrok się uprawomocni, Wiesława Lech będzie mogła, zgodnie z prawem, powrócić na swoje stanowisko
pracy. Obecna dyrektor, która jest jedynie pełniącą obowiązki dyrektora, będzie musiała wrócić na swoje dotychczasowe stanowisko, z  którego została oddelegowana, tj. do pracy w departamencie społecznym - dodaje rzecznik.

  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.