PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwolniono salowe ze szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    21 sierpnia 2013 - 14:33
Zwolniono salowe ze szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach

Salowe ze Szpitala Powiatowego im. dr. B. Hagera w Tarnowskich Górach straciły nagle pracę. Były zatrudnione w firmie, która wygrała przetarg na sprzątanie lecznicy.
Jak podaje Gazeta Wyborcza, do 2010 r. Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach działał jako publiczny ZOZ. Zadłużoną lecznicę postanowiono przekształcić w spółkę akcyjną. Od ZOZ salowe przejęła Spółdzielnia Inwalidów "Naprzód", która wygrała przetarg na sprzątanie szpitala. W firmie salowe miały pracować na takich samych warunkach jak w ZOZ, ale zamiast umów na stałe, dostały je tylko na trzy lata.

W umowie, jaką likwidowany ZOZ podpisał z spółdzielnią, znalazł się zapis mówiący o tym, że jeśli "Naprzód" rozwiąże umowę przed jej wygaśnięciem - salowe przechodzą z powrotem do poprzedniego pracodawcy. Termin wygaśnięcia umowy mijał 31 lipca 2013 r. Spółdzielnia ''Naprzód'', która rozwiązała umowę zaledwie dzień wcześniej, twierdzi, że odtąd pracodawcą salowych jest spółka Szpital Powiatowy SA. Przedstawiciel spółki uważa jednak, że nie jest ona prawnym spadkobiercą ZOZ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • SALO(NO)WY, 2013-08-22 19:10:55

    Spółdzielnia ''Naprzód'', która rozwiązała umowę zaledwie dzień wcześniej, twierdzi, że odtąd pracodawcą salowych jest spółka Szpital Powiatowy SA. Przedstawiciel spółki uważa jednak, że nie jest ona prawnym spadkobiercą ZOZ. I PRAWDĘ MÓWI :-)) NASTEPCĄ PRAWNYM SPZOZ W LIWIDACJI JEST STAROSTWO POW...IATOWE . A ŻE ĆWOKI PODPISAŁY TAKA UMOWĘ - TO JUŻ PODATNICY ZA TO ZAPŁACĄ, BO NIE BEZMÓZG STAROSTA PRZECIEŻ , HE, HE  rozwiń