PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok. Katowice. Opole, Warszawa czy Gdynia. Te miasta biorą udział w projekcie Noc Szkoleń

  • PAP/KDS    12 marca 2018 - 16:51
Białystok. Katowice. Opole, Warszawa czy Gdynia. Te miasta biorą udział w projekcie Noc Szkoleń
Pomysłodawcą i organizatorem Nocy Szkoleń jest Stowarzyszenie "Absolwenci na walizkach". (fot.pixabay.com)

12 miast przyłączyło się do rozpoczętej w poniedziałek (12.03) szóstej edycji ogólnopolskiego projektu Nocy Szkoleń. Chętni uczestniczą w bezpłatnych zajęciach, szkoląc swoje różne umiejętności. Zajęcia potrwają do soboty i każdego dnia rozpoczynają się o godz. 17.
  • Noc Szkoleń to ogólnopolski projekt zajęć uczących kreatywności, samodzielnego myślenia oraz odpowiedzialności za swój rozwój.
  • Zajęcia organizowane są dwa razy do roku wiosną i jesienią. 
  • Po raz drugi do projektu przyłączyło się Centrum Kształcenia Ustawicznego (CKU) w Białymstoku, którego dyrektor Bożena Krasnodębska nazwała ideę Nocy Szkoleń "ciekawą i nadzwyczajną inicjatywą".

Pomysłodawcą i organizatorem Nocy Szkoleń jest Stowarzyszenie "Absolwenci na walizkach". Organizacja Nocy Szkoleń oparta jest na sieci partnerów z różnych miast.

Dyrektor CKU tłumaczyła, że w inicjatywie chodzi o tzw. "lifelong learning", czyli promowanie idei uczenia się przez całe życie i zarażanie uczeniem się wszystkich dorosłych.

Krasnodębska powiedziała, że nazwa Noc Szkoleń jest nazwą umowną, bo zajęcia rozpoczynają się o godz. 17 po zachodzie słońca i trwają do godz. 20. Na pytanie, czy w tym czasie da się czegoś nauczyć, dyrektor odpowiedziała, że można złapać tzw. bakcyla uczenia się, na pewno możemy zarazić się ideą uczenia się przez całe życie.

Czytaj więcej: Anna Zalewska do rodziców: kontrolujcie zawartość tornistrów swoich dzieci

Noc Szkoleń Krasnodębska nazwała nieformalnym uczeniem się kreatywności, samodzielnym uczeniem oraz odpowiedzialnością za swój rozwój. - To zaproszenie dla każdego, kto chce być bardziej świadomy siebie i otaczającego go świata - powiedziała.

W Białymstoku specjaliści i trenerzy poprowadzą m.in. zajęcia z zakresu kreowania ścieżki swojego rozwoju, poradnictwa indywidualnego na temat temperamentu oraz inteligencji. Organizatorzy proponują też zajęcia z fotografii kulinarnej, szkolenia z pielęgnacji skóry dziecka oraz treningi relaksacyjne.

- Tutaj trenerem jest ta osoba, która ma zmotywować ludzi do uczenia się, dzięki temu, że przyszli, mają posiąść taką chęć do rozwijania umiejętności, których być może jeszcze nie posiadają, a do których zostaną przekonani, że powinni je rozwijać w przyszłości - mówiła dyrektor CKU w Białymstoku.

Czytaj więcej: Apel ZMP do związkowców: Razem walczmy o pieniądze na podwyżki dla nauczycieli

Organizatorka szkoleń Katarzyna Michalczuk z CKU powiedziała, że szkolenia w Białymstoku rozpoczną się w najbliższy piątek i w tej chwili trwają na nie zapisy. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w niewielkich kilkunastoosobowych grupach, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na Noc Szkoleń w całej Polsce odbywają się przez stronę www.nocszkolen.pl.

Jak czytamy na stronie organizatora, wiosenna edycja Nocy Szkoleń, oprócz Białegostoku, odbywa się również: w Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. W sumie odbędzie się 170 szkoleń.

Pomysł Nocy Szkoleń powstał we wrześniu 2012 roku podczas jednego ze spotkań Stowarzyszenia "Absolwenci na Walizkach", które jest pomysłodawcą i organizatorem projektu. Według statystyk Stowarzyszenia w jesiennej edycji Nocy Szkoleń w październiku 2016 w całej Polsce odbyło się 160 zajęć, w których udział wzięło 1,5 tys. osób. W marcu 2017 r. było 140 szkoleń, do których przystąpiło 1,1 tys. uczestników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.