PARTNER PORTALU
  • BGK

W Opolu zbiórka podpisów pod referendum ws. reformy oświaty

  • PAP/JS    19 marca 2017 - 16:09
W Opolu zbiórka podpisów pod referendum ws. reformy oświaty
Liderowi partii Razem towarzyszyła prezes opolskiego Związku Nauczycieli Polskich Wanda Sobiborowicz. (fot. twitter/Adrian Zandberg)

Należy powstrzymać reformę edukacji, bo jest nieprzygotowana - powiedział na konferencji prasowej w Opolu Adrian Zandberg z partii Razem, który uczestniczył w w akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum w sprawie reformy oświaty.
Zdaniem Zandberga, proponowana przez rządzących reforma oświaty oznacza wiele niewiadomych dla dzieci i rodziców. "Wprowadzenie jej w tym tempie wprowadzi chaos w szkołach, za który zapłacą dzieci. Co widzą rodzice, którzy teraz chodzą na spotkania, nawet w podstawówkach, gdzie ich przedszkolaki pójdą we wrześniu" - tłumaczy. Zandberg w Opolu uczestniczył w akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum w sprawie reformy oświaty.

Liderowi partii Razem towarzyszyła prezes opolskiego Związku Nauczycieli Polskich Wanda Sobiborowicz. Jej zdaniem reformy w oświacie są potrzebne, jednak zakres i czas wprowadzania obecnych zmian uznała za szkodliwe dla dzieci i rodziców. Zapewniła, że prowadzona w niedzielę wspólnie z działaczami partii Razem zbiórka podpisów na listach poparcia dla referendum będzie prowadzona także w innych miejscach województwa. Potwierdziła także informacje o przygotowywanym na ostatni dzień marca ogólnopolskim strajku szkolnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.