PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków, opolskie: 8 mln złotych dla założycieli żłobków i klubów dziecięcych

  • aw/PAP    7 września 2017 - 15:54
Nabór wniosków, opolskie: 8 mln złotych dla założycieli żłobków i klubów dziecięcych
O dofinansowanie w ramach tego naboru mogą się starać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie województwa opolskiego (fot.pixabay)

Samorząd województwa opolskiego ogłosił nabór dla firm chętnych do założenia żłobków, klubów dziecięcych i placówek opieki nad dziećmi do lat sześciu. Jak poinformowała Katarzyna Kownacka z OCRG, w puli jest osiem milionów złotych.
• To już drugi w tym roku nabór na projekty, mające na celu utworzenie żłobków, klubów dziecięcych oraz placówek alternatywnej opieki dla dzieci do lat sześciu, który organizuje Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

• Zgodnie z regulaminem maksymalna kwota dofinansowania do jednego projektu może wynieść do 800 tys. zł, a minimalna 100 tys. zł.

• Planowany termin rozstrzygnięcia to kwiecień 2018 r.

- O dofinansowanie w ramach tego naboru mogą się starać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie województwa opolskiego. Firmy będą mieć czas na składanie wniosków o unijne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego od 6 do 13 listopada. Ogłoszenie tego naboru było możliwe, ponieważ w poprzednim, przeprowadzonym w maju a rozstrzygniętym w sierpniu, nie wykorzystano pełnej puli pieniędzy - informuje Kownacka.

- Finansowanie tego rodzaju inwestycji wspiera nasze działania w programie "Opolskie dla rodziny". Projekty, które będą w ramach tego naboru realizować przedsiębiorcy nie tylko przyczynią się do utworzenia miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu, ale mają też służyć godzeniu życia zawodowego i prywatnego ich rodzicom" - mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

W rozstrzygniętym w sierpniu poprzednim naborze na tworzenie żłobków i alternatywnych miejsc opieki zarząd województwa opolskiego przyjął do dofinansowania osiem z 15 złożonych projektów. Całkowita wartość tych ośmiu projektów to ponad 8,2 mln zł, a wartość przyznanego na nie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dofinansowania to ponad 4,2 mln zł. W puli na cały nabór było nieco ponad 18 mln zł.

- Z analizy przyjętych do dofinansowania projektów wynika, że kiedy przedsiębiorcy skończą ich realizację na Opolszczyźnie powstanie ponad 200 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w żłobkach i klubach dziecięcych. Miejsca opieki dla maluchów - w placówkach zupełnie nowych albo rozbudowywanych - powstaną m.in. w Opolu, Strzelcach Opolskich, Tułowicach, Kluczborku czy Krapkowicach. Przedsiębiorcy, którzy dostali dofinansowanie na ich utworzenie, chcą wykorzystać unijne pieniądze m.in. na zakup wyposażenia i sprzętu, przebudowę i rozbudowę budynków na potrzeby żłobków czy klubów dziecięcych, a nawet na budowę nowych obiektów, które mają być miejscami opieki dla dzieci. Największe przyznane w tym naborze dofinansowanie dla jednej firmy wyniosło prawie 800 tys. zł, a najniższe - 115,2 tys. zł - wymienia Kownacka.

Ogółem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 woj. opolskie ma blisko 950 mln euro. Na wsparcie przedsiębiorstw i lokalnego biznesu zarezerwowano ponad 160 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.