PARTNER PORTALU
  • BGK

Egzamin na prawo jazdy: W Nysie już egzaminują przyszłych kierowców

  • aw    11 stycznia 2018 - 14:09
Egzamin na prawo jazdy: W Nysie już egzaminują przyszłych kierowców
Pierwsze egzaminy na prawo jazdy odbywały się już w dniu otwarcia nyskiego oddziału WORD (fot.:umwo.opole.pl)

Pierwsze egzaminy w nyskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego już się odbyły. 11 stycznia oddział został oficjalne otwarty.
  • Inicjatorem projektu utworzenia oddziału terenowego WORD w Nysie był nyski samorząd powiatowy.
  • Starostwo mocno zaangażowało się także w jego powstanie – przygotowano odpowiedni plac manewrowy i niezbędne pomieszczenia.

Przypomnijmy, sejmik województwa we wrześniu podjął uchwałę wskazującą Nysę jako miasto, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kat. B1 i B, a już na początku października zarząd województwa, wyraził zgodę na utworzenie w Nysie oddziału terenowego WORD Opole. Po konsultacjach na lokalizację oddziału wybrano bazę PKS przy ul. Piłsudskiego 41. Prace adaptacyjne trwały do końca 2017 roku.

Jak mówi dyrektor WORD, Edward Kinder, w nyskim oddziale będą przeprowadzane teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy kategorii B1 i B oraz AM (motorowery i czterokołowce).

Na początku oddział będzie czynny we wtorki i czwartki, a prognozuje się, że w ciągu dnia przeprowadzanych będzie około 20 egzaminów teoretycznych oraz 25 egzaminów praktycznych. – W budynku przy placu manewrowym jest sala komputerowa na pięć stanowisk, gdzie będzie się zdawać egzamin teoretyczny – dodaje.

Członek zarządu województwa Szymon Ogłaza podkreśla, że istotą powołania tego oddziału jest ułatwienie mieszkańcom Nysy oraz okolicznych miejscowości i powiatów zdawalności egzaminów na prawo jazdy .

- Nie będą musieli jeździć do Opola, będą to robić na znanym sobie terenie. Mam nadzieję, że to spowoduje, że zdawalność tutaj egzaminów będzie wysoka – mówi. Antoni Konopka zaś przypomina, że powstanie nyskiego oddziału WORD jest wyjściem naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców powiatu nyskiego. – To także dobry przykład współpracy samorządów różnego szczebla – dodaje.

Pierwsze egzaminy na prawo jazdy odbywały się już w dniu otwarcia nyskiego oddziału WORD.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.