PARTNER PORTALU
  • BGK

20 miesięcy i gotowe. Czarnowąsy mają obwodnicę

  • JS    8 listopada 2017 - 23:26
20 miesięcy i gotowe. Czarnowąsy mają obwodnicę
Droga wojewódzka nr 454 jest drogą kluczową, która łączy północną część województwa z Opolem. (fot. www.opole.uw.gov.pl)

Pierwszy przejazd nową trasą będzie możliwy już w czwartek (9 listopada). To jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie województwa opolskiego i jedna z nielicznych, która w tak krótkim czasie przeszła wszystkie etapy procesu inwestycyjnego.
Tempo realizacji zadania było niemal ekspresowe. Bo zaledwie 20 miesięcy. Dla przypomnienia jeszcze w lutym 2016 r. wojewoda opolski Adrian Czubak udzielił zezwolenia na realizację inwestycji drogowej pn. „Budowa obwodnicy miejscowości Czarnowąsy”. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę nowego odcinka Drogi Wojewódzkiej nr 45 o długości nieco ponad 5 kilometrów. W ramach robót wykonano m.in. budowę dróg dojazdowych, ścieżek pieszo-rowerowych czy nowego oświetlenia. Ponadto, powstało pięć rond, wiadukty oraz most nad Małą Panwią.

Roboty budowlane związane z ww. przedsięwzięciem zostały rozpoczęte w kwietniu. 2016 r. 3 listopada 2017 roku Opolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie dla przedmiotowej inwestycji.

Droga wojewódzka nr 454 jest drogą kluczową, która łączy północną część województwa z Opolem. Inwestycja to jedna z największych inwestycji realizowanych na terenie województwa opolskiego i jedna z nielicznych, która w tak krótkim czasie przeszła wszystkie etapy procesu inwestycyjnego,  bowiem od wydanej przez Wojewodę Opolskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej obejmującej budowę przedmiotowej inwestycji do wydanej przez Opolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzji udzielającej pozwolenia na jej użytkowanie upłynęło zaledwie 20 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.