PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: planowane rekordowe wydatki na drogi wojewódzkie

  • PAP/JS    4 stycznia 2018 - 22:18
Opolskie: planowane rekordowe wydatki na drogi wojewódzkie
W ramach planowanych inwestycji ma powstać m.in. obwodnica Malni i Choruli, a rozbudowie ulegnie obwodnica Dobrodzienia i zostanie przebudowana droga z Namysłowa do Opola. (fot. pixabay.com)

Ponad 187 mln zł planuje wydać w tym roku województwo opolskie na 23 inwestycje w regionie - poinformował na konferencji prasowej członek zarządu województwa Szymon Ogłaza.
W ramach planowanych inwestycji ma powstać m.in. obwodnica Malni i Choruli, a rozbudowie ulegnie obwodnica Dobrodzienia i zostanie przebudowana droga z Namysłowa do Opola.

- To rekordowy rok na drogach wojewódzkich. Planujemy wyremontować łącznie około 50 kilometrów. Obwodnica Malni i Choruli jest od dawna oczekiwana, mieliśmy kilkanaście miesięcy prowadzony przetarg, który ostatecznie został rozstrzygnięty - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Jedną z pierwszych planowanych dużych inwestycji w tym roku będzie budowa obwodnicy Malni i Choruli. Szlak powstanie w technologii betonowej. Połączy jedną z najnowocześniejszych cementowni Europy z autostradą, odsuwając ruch ciężarowy od podopolskich miejscowości.

Inne większe planowane inwestycje to dokończenie obwodnicy Dobrodzienia, który wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta oraz remont drogi między Opolem a Namysłowem.

"Droga z Opola do Namysłowa to jeden z najważniejszych traktów komunikacyjnych w województwie, a jednocześnie połączenie z południem Wielkopolski i wschodnią częścią Dolnego Śląska. Po zakończeniu obwodnicy Czarnowąsów i budowie mostu w Krzywej Górze czas na następne etapy prac - odcinki Ładza-Pokój oraz Biestrzykowice-Jastrzębie" - powiedział dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk.

Poza dużymi inwestycjami WZD planuje także prace modernizacyjne poza głównymi szlakami komunikacyjnymi, na które przeznaczono ponad 44 mln złotych. Remontowane będą drogi m.in. w: Przylesiu, Pietni, Rzepcach, Nowej Cerekwi i Pogórzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.