PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Trzysta milionów złotych na drogi wojewódzkie

  • PAP/EM    17 lutego 2017 - 15:09
Opolskie: Trzysta milionów złotych na drogi wojewódzkie
Władze regionu podpisały umowę z wykonawcą inwestycji (fot. pixabay)

• W ciągu dwóch lat samorząd województwa opolskiego wyda na inwestycje drogowe w regionie 302 mln zł.
• Za te pieniądze powstanie lub zostanie wyremontowanych 50 km dróg - poinformował wicemarszałek Szymon Ogłaza.
Inwestycje te będą prowadzone w latach 2017-2018. W pierwszym okresie zaplanowano prace za 157 mln zł. Główny ciężar robót przypadnie na drogi w rejonie Olesna, Choruli i Kędzierzyna-Koźla. W przyszłym roku inwestycje drogowe pochłoną 145 mln zł. W sumie w ciągu dwóch lat za te pieniądze wybudowanych lub zmodernizowanych ma zostać 50 km dróg pozostających w gestii samorządu województwa opolskiego.

Podczas piątkowej konferencji prasowej władze regionu podpisały umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Remost, na budowę 4,7-km odcinka drogi Olesno-Nowy Wachów. Całkowity koszt inwestycji to blisko 8 mln zł. Jej zakończenie zaplanowano na jesień 2017 roku.

Wicemarszałek Ogłaza za strategiczną uznał przebudowę drogi wojewódzkiej z Namysłowa do Opola, która będzie prowadzona w kilku etapach. "To praktycznie droga o znaczeniu krajowym, bo łączy Opole z północną częścią regionu, a dalej, przez Oleśnicę lub Kępno, z głównymi szlakami komunikacyjnymi kraju" - podkreślił.

Do zadań o znaczeniu strategicznym zaliczono także budowę obwodnicy Malni i Choruli w ciągu drogi nr 423 oraz przebudowę tej drogi w miejscowości Januszkowice. W okolicy Kędzierzyna-Koźla rozbudowane będzie skrzyżowanie z łącznicą węzła autostradowego w Olszowej. W przyszłym roku planowana jest przebudowa drogi z Prudnika do Opola, której część wiedzie przez tzw. aleję lipową. Nowy szlak pozwoli na utrzymanie istniejącego drzewostanu.

Ogłaza zapowiedział zakup dwudziestu kamer, za pośrednictwem których użytkownicy internetu będą mogli na bieżąco obserwować sytuację na głównych drogach wojewódzkich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.