PARTNER PORTALU
  • BGK

Strzelce Opolskie. Powstało 12 nowych mieszkań chronionych

  • PAP/KDS    5 lutego 2018 - 17:34
Strzelce Opolskie. Powstało 12 nowych mieszkań chronionych
Nie ma też obaw, żeby mieszkania były puste, bo zainteresowanych jest zdecydowanie więcej, niż wolnych lokali. (fot.shutterstock.com)

W poniedziałek (5.02) w Strzelcach Opolskich oddani do użytku 12 mieszkań chronionych. Miejsce znajdzie tam 36 mieszkańców gminy. Połowę kosztów inwestycji pokryło dofinansowanie z rządowego programu "Za życiem".
Nowe lokale powstały w należącym do gminy dawnym zajeździe Piast. W mieszkaniach będą mogły mieszkać dwu-, trzy-osobowe rodziny, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej z gminy Strzelce Opolskie. Wszystkie mieszkania są wyposażone m.in. w sprzęt ułatwiający funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Koszt projektu, który rozpoczęto jesienią ubiegłego roku, to 2 mln zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie z rządowego programu "Za życiem".

Jak poinformowała Małgorzata Kornaga z Urzędu Gminy Strzelce Opolskie, do Ośrodka Pomocy Społecznej już zgłaszają się pierwsi chętni do skorzystania z możliwości przeprowadzki do nowych mieszkań. Nie ma też obaw, żeby mieszkania były puste, bo zainteresowanych jest zdecydowanie więcej, niż wolnych lokali. Ponieważ potencjalnymi mieszkańcami lokali chronionych są osoby zajmujące mieszkania komunalne, gmina po ich zwolnieniu, zamierza przekazać je kolejnym chętnym.

Czytaj więcej: Program Za życiem: Zakończenie I etapu realizacji zadań

Jak informuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej, mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą osoby tam przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia lub zastępującą pobyt w placówce zapewniającej całodobową opiekę. Mieszkanie chronione zapewnia warunki samodzielnego funkcjonowania w środowisku, w integracji ze społecznością lokalną.

Mieszkanie chronione może być prowadzone przez każdą jednostkę organizacyjną pomocy społecznej lub organizację pożytku publicznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.