PARTNER PORTALU
  • BGK

Festiwal w Opolu: Miasto przygotowało imprezy towarzyszące

  • aw/PAP    6 września 2017 - 16:33
Festiwal w Opolu: Miasto przygotowało imprezy towarzyszące
Tradycyjnie już zostaną odsłonięte kolejne gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki (fot. Wikimedia Commons/MateuszFD)

Władze Opola przedstawiły program imprez towarzyszących 54 Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki, który odbędzie się w dniach 15-17 września.
Chociaż przedstawiciele opolskiego ratusza podkreślają, że organizatorem tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki jest TVP, to miasto przygotowało szereg imprez towarzyszących.

Jak poinformował w środę (6 września) Łukasz Śmierciak z Urzędu Miasta, cykl rozpoczyna się już w czwartek, 14 września, prezentacją dorobku Festiwalu Polskich Wideoklipów YACHOTEKA.

Dla tych, którzy z różnych powodów nie będą oglądać festiwalu w amfiteatrze, przygotowano "Strefę Widza", w której będzie można obejrzeć transmisję z imprezy. Na scenie w rynku w sobotę i niedzielę będzie czynna "Kawiarenka z Gwiazdami", w której spotkania z gwiazdami polskiej sceny muzycznej poprowadzi Artur Orzech. Można będzie w niej zobaczyć m.in. zespół Pectus, Braci, Feel, Zakopower, Kombi, Annę Wyszkoni, Izabelę Trojanowską, Kasię Cerekwicką, De Mono i Formację Nieżywych Schabuff.

Tradycyjnie już zostaną odsłonięte kolejne gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. W tym roku kolekcja wzbogaci się o nazwisko Anny Wyszkoni, Jana Pietrzaka oraz Marka Dutkiewicza. Odbędzie się także konkurs z nagrodami, którego tematyka będzie nawiązywała do tegorocznego jubileuszu osiemsetlecia Opola.

54 KFPP odbędzie się w dniach 15-17 września. Pierwotnie miał się odbyć w czerwcu, jednak po serii rezygnacji zaproszonych do udziału w nim artystów prezydent Opola zerwał umowę z TVP, uzasadniając to troską o odpowiedni poziom imprezy, do której prawa posiada miasto. W wyniku rozmów pomiędzy Opolem, a TVP ustalono, że 54 KFPP odbędzie się we wrześniu, jego organizatorem będzie telewizja, a miasto ograniczy się do roli obserwatora.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.