PARTNER PORTALU
  • BGK

Kędzierzyn-Koźle. Święto województwa opolskiego

  • pt    18 maja 2017 - 09:59
Kędzierzyn-Koźle. Święto województwa opolskiego
Tradycyjnie już podczas święta nie zabraknie atrakcji (fot. opolskie.pl)

W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się w przedostatnią niedzielę maja święto województwa opolskiego. Na odwiedzających planty przy Domu Kultury „Koźle” czekają liczne atrakcje.
• Święto zostało połączone z Piknikiem z Funduszami Europejskimi.

• Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska, ale przez cały dzień nie zabraknie wielu atrakcji.

• Przygotowano kilka stref, w których będą się odbywać między innymi eksperymenty naukowe, zajęcia edukacyjne, będzie również okazja, aby spotkać się z osobami, które korzystały z funduszy unijnych.

Na święto województwa zaprasza jego gospodarz - marszałek Andrzej Buła:

- Przypomnijmy sobie w trakcie tego święta, jak walczyliśmy w 1989 roku o nasze województwo. Dziś jest to okazja do podkreślenia, jak ważna jest samorządowość, jak istotne jest decydowanie o inwestycjach, dysponowaniu funduszami unijnymi oraz realnym wpływie na przyszłość regionu. Będąc tu, na miejscu, najlepiej znamy bolączki i atuty naszych miejscowości. Święto województwa niech będzie dniem spotkania wszystkich pokoleń. Cieszmy się w tę majową niedzielę tym, że jesteśmy razem – mówi marszałek.

Święto województwa już tradycyjnie połączone zostanie z organizowanym po raz siódmy z „Piknikiem z Funduszami Europejskimi”.

- Zainteresowani pozyskiwaniem funduszy europejskich będą mieli okazję porozmawiać z osobami, które do tej pory z nich już skorzystały. Chcemy opowiedzieć o procedurach ubiegania się o dotacje, nie językiem urzędników, ale praktyków. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu namówimy naszych mieszkańców, do tego, aby sięgali po te pieniądze. To pozwoli im się rozwijać i zrealizować swoje pomysły - mówi Agnieszka Okupniak, zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych.

- Jest to również okazja do podsumowania tego, jak przez decyzję wstąpienia do Unii Europejskiej zmieniło się nasze województwo – dodaje marszałek Andrzej Buła.

W południe rozpoczną się liczne występy młodzieżowych grup artystycznych. W trakcie „Biesiady Kozielskiej” zaprezentują się lokalni muzycy i wokaliści. Tuż przed występem gwiazdy wieczoru Patrycji Markowskiej na scenę wyjdzie zespół „Czerwone i czarne”.

Będzie również parada motocyklowa. Animatorzy, pracownicy wielu instytucji, przygotowali swoje prezentacje. Miłośnicy regionalnych potraw również znajdą coś dla siebie.

- Hitem może okazać się „Strefa edukacji”, to właśnie tutaj będą odbywać się eksperymenty, chętni będą mogli zbudować własną tamę wodną oraz zasilić różne rodzaje żarówek siłą własnych mięśni na rowerze-elektrowni – dodaje Agnieszka Okupniak.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.