PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolski urząd wojewódzki szykuje ułatwienia dla cudzoziemców

  • PAP/PSZ    11 grudnia 2017 - 17:13
Opolski urząd wojewódzki szykuje ułatwienia dla cudzoziemców
Opole (fot. Fotolia)

Za 4,5 mln złotych opolski urząd wojewódzki dostosuje się do potrzeb coraz większej liczby cudzoziemców przyjeżdżających do regionu - oznajmił na konferencji prasowej wojewoda Adrian Czubak.
W skład projektu usprawnienia obsługi coraz większej liczby cudzoziemców przez administrację rządową województwa wchodzą dwa działania: pierwszym jest modernizacja samego gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego, drugi to szereg działań mających na celu usprawnienie komunikacji pomiędzy urzędnikami a klientami zza granicy. Łączny koszt obydwu działań to 4,5 mln złotych, z czego 3,8 mln złotych to dotacje z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI)

Istotne zmiany czekają siedzibę wojewody. W obecnym holu urzędu powstanie Centrum Obsługi Cudzoziemca. W urzędzie działać będzie specjalna infolinia dla cudzoziemców i zostanie wprowadzony elektroniczny system rejestracji wizyt w urzędzie, co powinno zapobiec powstawaniu kolejek. Przebudowa ruszy na początku przyszłego roku.

Drugi projekt pt. "Razem dla integracji", prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Opolskim, obejmuje utworzenie dwóch punktów informacyjno-doradczych, internetowej platformy konsultacyjnej, udzielaniu porad prawnych i psychologicznych oraz organizację kursów, w trakcie których cudzoziemcy mogą zapoznać się z wartościami i prawami obowiązującymi w Polsce.

Jak podkreśla Czubak, z roku na rok, liczba cudzoziemców obsługiwanych przez wojewódzką administrację rządową zwiększa się o sto procent. Liczbę obcokrajowców przebywających na terenie województwa szacuje się na około sto tysięcy, zdecydowaną większość wśród nich stanowią obywatele Ukrainy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.