PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolski urząd wojewódzki szykuje ułatwienia dla cudzoziemców

  • PAP/PSZ    11 grudnia 2017 - 17:13
Opolski urząd wojewódzki szykuje ułatwienia dla cudzoziemców

Opole (fot. Fotolia)

Za 4,5 mln złotych opolski urząd wojewódzki dostosuje się do potrzeb coraz większej liczby cudzoziemców przyjeżdżających do regionu - oznajmił na konferencji prasowej wojewoda Adrian Czubak.
W skład projektu usprawnienia obsługi coraz większej liczby cudzoziemców przez administrację rządową województwa wchodzą dwa działania: pierwszym jest modernizacja samego gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego, drugi to szereg działań mających na celu usprawnienie komunikacji pomiędzy urzędnikami a klientami zza granicy. Łączny koszt obydwu działań to 4,5 mln złotych, z czego 3,8 mln złotych to dotacje z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI)

Istotne zmiany czekają siedzibę wojewody. W obecnym holu urzędu powstanie Centrum Obsługi Cudzoziemca. W urzędzie działać będzie specjalna infolinia dla cudzoziemców i zostanie wprowadzony elektroniczny system rejestracji wizyt w urzędzie, co powinno zapobiec powstawaniu kolejek. Przebudowa ruszy na początku przyszłego roku.

Drugi projekt pt. "Razem dla integracji", prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Opolskim, obejmuje utworzenie dwóch punktów informacyjno-doradczych, internetowej platformy konsultacyjnej, udzielaniu porad prawnych i psychologicznych oraz organizację kursów, w trakcie których cudzoziemcy mogą zapoznać się z wartościami i prawami obowiązującymi w Polsce.

Jak podkreśla Czubak, z roku na rok, liczba cudzoziemców obsługiwanych przez wojewódzką administrację rządową zwiększa się o sto procent. Liczbę obcokrajowców przebywających na terenie województwa szacuje się na około sto tysięcy, zdecydowaną większość wśród nich stanowią obywatele Ukrainy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.