PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Ostrzeżenie przed smogiem w regionie

  • PAP/EM    15 lutego 2017 - 13:48
Opolskie: Ostrzeżenie przed smogiem w regionie
Przy wysokich zanieczyszczeniach należy unikać lub ograniczyć do minimum czas przebywania na powietrzu (fot. pixabay)

W województwie opolskim stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm stężenia pyłów - poinformował w środę (15.02) Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu.
Informacja o przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu zawieszonego P10 dotyczy m.in. Zdzieszowic, Olesna, Opola i Kędzierzyna-Koźla. We wszystkich wymienionych miastach jakość powietrza określono jako bardzo złą. Dodatkowo w Kędzierzynie-Koźlu odnotowano wzrost stężenia benzenu. W niektórych punktach pomiarowych stężenie pyłu zawieszonego przekroczyło 400 mikrogramów na metr sześć.

Pył zawieszony w powietrzu jest szkodliwy dla zdrowia, szczególnie dla układu oddechowego. W jego skład wchodzą m.in.: siarka, metale ciężkie, silnie toksyczne chemiczne związki organiczne, jak dioksyny i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, np. benzo(a)piren.

Przy wysokich zanieczyszczeniach należy unikać lub ograniczyć do minimum czas przebywania na powietrzu. Dotyczy to w szczególności dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży czy osób z chorobami krążenia. Ponadto, należy unikać aktywności fizycznej na powietrzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.