PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole przejęło wnioski o 500 Plus z przejętych sołectw

  • MIW    10 stycznia 2017 - 17:15
Opole przejęło wnioski o 500 Plus z przejętych sołectw
Wnioski o świadczenie 500Plus zostały przewiezione do Opola z gmin, którym podległe były włączone sołectwa. (fot. www.opole.uw.gov.pl)

• Opolscy urzędnicy przypominają mieszkańcom z przejętych sołectw, że nie muszą niezwłocznie wymieniać praw jazdy, a także dowodów i tablic rejestracyjnych.
• Wnioski o świadczenie 500 Plus zostały przewiezione do Opola z gmin, którym podległe były włączone sołectwa. Wprowadzane są do systemu i wydawane są nowe decyzje.
Opolski ratusz przesłał krótkie sprawozdanie z procesu przejmowania zadań w miejscowościach włączonych 1 stycznia w granice Opola. Wynika z niego, że do 9 stycznia wymieniono około 150 dowodów rejestracyjnych i 200 praw jazdy

Urzędnicy przypominają jednak, że nie ma obowiązku dokonania niezwłocznej wymiany dokumentów: prawa jazdy i dowodów rejestracyjnych (zachowują one ważność do czasu wydania nowych dokumentów, np. z powodu: utraty, zniszczenia), ani też wymiany tablic rejestracyjnych z OPO na OP (zachowują one ważność do czasu konieczności wydania nowego dowodu rejestracyjnego).

Czytaj : Większe Opole przekaże środki mniejszym gminom. Dobrzeń Wielki i Dąbrowa otrzymają ponad 11 mln zł

Wymiana obowiązkowa jest jedynie w przypadku, gdy oprócz zmiany nazwy miejscowości zmianie ulegnie również nazwa ulicy (bo jej nazwa zdubluje się z odpowiednikiem w Opolu). Wówczas mieszkańcy powinni dokonać zmiany adresu w dokumentach. W takim wypadku wymiana dokumentu prawa jazdy odbywać się będzie bezpłatnie. Koszt wymiany tablic to 180,50 zł, ale Urząd Miasta Opola w takim wypadku zwalnia mieszkańców z należnej gminie opłaty (za wyjątkiem opłaty ewidencyjnej, która wynosi 2,00 zł).

Ratusz poinformował także, iż wnioski o świadczenie 500 Plus (w sumie 564, najwięcej z gminy Dobrzeń Wielki) zostały przewiezione do Opola z gmin, którym podległe były włączone sołectwa. Wprowadzane są do systemu i wydawane są nowe decyzje.

- Pierwsza wypłata 500 Plus przewidywana jest dla części mieszkańców Winowa w połowie miesiąca stycznia – informuje w komunikacie opolski urząd miasta.

Ponadto Opole bierze na siebie wypłatę dodatkowo 326 świadczeń rodzinnych (222 – Dobrzeń Wielki, 51 – Komprachcice, 37 – Dąbrowa, 16 – Prószków) oraz 20 świadczeń z funduszu alimentacyjnego i 3 dotyczące dodatków mieszkaniowych. W każdym przypadku w liczbach bezwzględnych (podobnie jak w przypadku wniosków 500 Plus) najwięcej z sołectw wcześniej należących do gminy Dobrzeń Wielki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.