PARTNER PORTALU
  • BGK

Zdzieszowice: Witold Mikitiuk nowym radnym miasta

  • PAP/AT    17 lipca 2017 - 12:20
Zdzieszowice: Witold Mikitiuk nowym radnym miasta

Zdzieszowice (fot.zdzieszowice.pl)

Po raz drugi w ciągu trzech miesięcy Witold Mikitiuk został wybrany na członka Rady Miasta Zdzieszowice (Opolskie) - poinformowała delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.
Wakat w radzie miasta Zdzieszowice pojawił się na początku roku po tym, jak jednemu z radnych przedstawiono zarzut prokuratorski związany z pedofilią. Podejrzany sam zrzekł się mandatu. Pod koniec kwietnia ogłoszono wybory. Wygrał je startujący z własnego komitetu Witold Mikiutiuk, który zdobył przewagę jednego głosu nad kolejnym kandydatem, ale radnym nie został.

Czytaj też: Burmistrz Zdzieszowic zamordowany?

"Okazało się, że z powodu błędu urzędniczego na listy zostały wpisane dwie osoby, które nie powinny tam się znaleźć. Biorąc pod uwagę fakt, że kandydat wygrał tylko jednym głosem i ten błąd mógł mieć wpływ na ostateczny wynik, sąd unieważnił wybory. Po weryfikacji list wyborców przeprowadzono nowe głosowanie i także tym razem wygrał je pan Mikitiuk z przewagą pięciu głosów nad kolejnym kandydatem" - powiedział Michał Fijałkowski z opolskiej delegatury KBW.

W niedzielnym głosowaniu wzięło udział 119 wyborców, czyli 13 proc. uprawnionych. Na zwycięzcę oddało swój głos 51 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: