PARTNER PORTALU
  • BGK

Zdzieszowice: Witold Mikitiuk nowym radnym miasta

  • PAP/AT    17 lipca 2017 - 12:20
Zdzieszowice: Witold Mikitiuk nowym radnym miasta
Zdzieszowice (fot.zdzieszowice.pl)

Po raz drugi w ciągu trzech miesięcy Witold Mikitiuk został wybrany na członka Rady Miasta Zdzieszowice (Opolskie) - poinformowała delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.
Wakat w radzie miasta Zdzieszowice pojawił się na początku roku po tym, jak jednemu z radnych przedstawiono zarzut prokuratorski związany z pedofilią. Podejrzany sam zrzekł się mandatu. Pod koniec kwietnia ogłoszono wybory. Wygrał je startujący z własnego komitetu Witold Mikiutiuk, który zdobył przewagę jednego głosu nad kolejnym kandydatem, ale radnym nie został.

Czytaj też: Burmistrz Zdzieszowic zamordowany?

"Okazało się, że z powodu błędu urzędniczego na listy zostały wpisane dwie osoby, które nie powinny tam się znaleźć. Biorąc pod uwagę fakt, że kandydat wygrał tylko jednym głosem i ten błąd mógł mieć wpływ na ostateczny wynik, sąd unieważnił wybory. Po weryfikacji list wyborców przeprowadzono nowe głosowanie i także tym razem wygrał je pan Mikitiuk z przewagą pięciu głosów nad kolejnym kandydatem" - powiedział Michał Fijałkowski z opolskiej delegatury KBW.

W niedzielnym głosowaniu wzięło udział 119 wyborców, czyli 13 proc. uprawnionych. Na zwycięzcę oddało swój głos 51 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.