PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju dofinansowany przez samorząd

  • PAP/PSZ    3 stycznia 2018 - 17:09
Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju dofinansowany przez samorząd
Opole (fot. Shutterstock)

Samorząd województwa opolskiego dofinansuje Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju kwota 24 mln zł.
Umowę w tej sprawie podpisali 3 stycznia przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Opolu i podległego mu ORFR.

Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju został powołany w 2017 roku. Jego celem jest m.in. udzielanie pożyczek i wsparcie finansowe firm w regionie. Pieniądze na działalność ORFR otrzyma od województwa. Kwota 24 mln złotych, w sprawie której podpisano umowę, to środki z unijnej perspektywy 2007-2013, które wróciły do województwa po ich wykorzystaniu przez innych przedsiębiorców.

"Takie wykorzystanie tych pieniędzy pokazuje, jak efektywne są one dla opolskiej gospodarki. Dzięki temu, że po raz kolejny będą mogły być obrócone jako pula na pożyczki, po raz kolejny wspierać będą działalność opolskich przedsiębiorstw" - oznajmił marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Czytaj także: RPO, opolskie: 16 mln zł na poprawienie efektywności energetycznej

ORFR rozpocznie przyjmowanie wniosków o udzielanie pożyczek dla przedsiębiorców - mikro, małych i średnich firm z województwa opolskiego, w tym start-upów - najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2018 roku. Ubiegać się o nie będzie można w siedzibie ORFR przy ul. Kołłątaja 11 w Opolu.

Pożyczki dla firm z tej puli będą mogły być przeznaczone na cele obrotowe, związane z bieżącą działalnością przedsiębiorstw, jak i cele inwestycyjne. Ich odbiorcami będą firmy działające już wiele lat na rynku, jak i start-upy, które rozpoczynają działalność.

Jak oświadczyła Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, ORFR będzie mieć w ofercie trzy produkty: pożyczkę obrotową na finansowanie bieżącej działalności firmy w wysokości do 250 tys. zł przyznawaną na okres do 3 lat; pożyczkę inwestycyjną na finansowanie zadań związanych z rozwojem firmy w wysokości do 500 tys. zł, przyznawaną na okres do 10 lat, w przypadku której karencja w spłacie może wynieść do 6 m-cy (gdy realizacja inwestycji rozłożona jest w czasie) oraz pożyczkę inwestycyjno-obrotową na finansowanie zadań inwestycyjnych z dodatkowym zaangażowaniem pieniędzy do wykorzystania na cele obrotowe związane z realizowaną inwestycją w wysokości do 500 tys. zł, którą z kolei można będzie spłacać przez okres do 5 lat (z karencją w spłacie do 6 m-cy w przypadku realizacji inwestycji rozłożonej w czasie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.