PARTNER PORTALU
  • BGK

Edukacja. Uczniowie z Podkarpacia wyjechali na praktyki do Portugalii

  • PAP/KDS    8 lutego 2018 - 18:02
Edukacja. Uczniowie z Podkarpacia wyjechali na praktyki do Portugalii
Na zagraniczne praktyki wyjechali m.in. uczniowie fryzjerstwa (fot.shutterstock.com)

30 uczniów Zespołu Szkół Techniczno–Weterynaryjnych (ZST-W) w Trzcianie (Podkarpackie) najbliższe trzy tygodnie spędzą w portugalskiej Bradze. Wyjechali tam na praktyki zawodowe.
Dyrektor placówki Janusz Jakubek, poinformował, że na staże wyjechali uczniowie specjalności technik weterynarii, technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zaznaczył, że to już druga grupa uczniów, która wyjechała do Portugalii. W maju 2017 praktyki zawodowe odbyła tam również 30-osobowa grupa.

Uczniowie ZST-W na zagraniczne staże i praktyki wyjeżdżają od 2006 r. Do tej pory doświadczenie zawodowe zdobywali już w Belgii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Turcji i Rumunii.

Jak podkreślił Jakubek, w szkole pisaniem wniosków o fundusze unijne na zagraniczne staże zajmują się dwie osoby. - Takie podejście sprawiło, że jesteśmy bardzo skuteczni. Nie zdarzyło się bowiem, żeby nasz projekt nie został zaakceptowany. Niedawno złożyliśmy kolejny, dotyczący roku szkolnego 2019/2020. Nasi uczniowie wyjadą na praktyki do Holandii i Bułgarii - dodał.

Pieniądze na zagraniczne praktyki szkoła zdobyła z programu Erasmus, którego celem jest wszechstronna, międzynarodowa współpraca z zakresu edukacji i szkoleń młodzieży. Program pokrywa wszystkie koszty związane z zagranicznym pobytem uczniów, w tym podróż, zakwaterowanie i wyżywienie.

W ramach Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie działa też jeszcze liceum ogólnokształcące ze specjalnością jazda konna-jeździectwo oraz liceum ogólnokształcące kształcące fachowców z zakresu pożarnictwa z ratownictwem medycznym. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.