PARTNER PORTALU
  • BGK

3 mln euro na polsko-słowacką współpracę

  • pt    19 maja 2017 - 10:30
3 mln euro na polsko-słowacką współpracę
Na polsko-słowackim pograniczu znajdują się aż 23 z 35 obiektów z Polski i Słowacji wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Kolejne wspólne polsko-słowackie inicjatywy zyskają finansowe wsparcie. Dotację otrzymają projekty wspierające dziedzictwo pogranicza.
19 maja w podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbędzie się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie projektów z Programu Interreg Polska – Słowacja przez wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka oraz partnerów wiodących projektów, których dotyczą umowy.

To kolejne w tym roku umowy w ramach współpracy.

Na polsko-słowackim pograniczu znajdują się aż 23 z 35 obiektów z Polski i Słowacji wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a parki narodowe i parki krajobrazowe stanowią ponad 1/4 tego obszaru.

Wszystkie projekty mają być zrealizowane do końca października 2018 r.

Budżet Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2014-20 wynosi 155 mln euro (w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego), z czego 77 mln euro jest przeznaczone na dofinansowanie przedsięwzięć w dziedzinie ochrony kulturowej i przyrodniczej, 12 mln euro na projekty edukacyjne w szkolnictwie zawodowym, a ok. 56 mln euro na lokalne inwestycje drogowe oraz usprawnienie transportu publicznego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.