PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie powołało rzecznika Funduszy Europejskich

  • PAP/rs    22 stycznia 2018 - 17:13
Podkarpackie powołało rzecznika Funduszy Europejskich
Jednym z zdaniem rzecznika będzie pośredniczenie w sporach między beneficjentem a instytucją ogłaszającą nabór projektów. (Fot. Shutterstock.com)

Rozalia Mazur została rzecznikiem Funduszy Europejskich na Podkarpaciu. Jej zadaniem będzie m.in. proponowanie możliwych usprawnień we wdrażaniu funduszy europejskich.
W poniedziałek na konferencji prasowej w Rzeszowie marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl przedstawiając Mazur powiedział, że jej głównym zadaniem będzie pomoc beneficjentom, którzy korzystają lub chcą korzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

- Pani rzecznik będzie wspierać ich we wszelkich działaniach związanych z wdrażaniem funduszy europejskich. Będzie pomagać w kwestiach spornych i przyjmować sugestie, które pomogą np. usprawnić nabory RPO - dodał.

Mazur zaznaczyła, że beneficjenci, którzy korzystają z RPO mogą zgłaszać do niej wszelkie sugestie czy uwagi, które mogą poprawić i uprościć konkursy unijne. - Wiemy, że takie trudności się pojawiają, ich sugestie mogą pomóc w takim organizowaniu naborów, że w przyszłości unikniemy tych niejasności - dodała.

Jednym z zdaniem rzecznika będzie pośredniczenie w sporach między beneficjentem a instytucją ogłaszającą nabór projektów. Jak powiedziała Mazur, takie skargi mogą dotyczyć np. oceny merytorycznej wniosku.

Rzecznik Funduszy Europejskich jest finansowany z budżetu resortu rozwoju i inwestycji.

W ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. W obecnym roku samorząd planuje ogłosić 38 naborów na ponad 1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.