PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl: 15 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej

  • aw/PAP    10 listopada 2017 - 16:18
Przemyśl: 15 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej
Oferta Autosanu była najkorzystniejsza. Nowe pojazdy pojawią się na ulicach Przemyśla w przyszłym roku (fot. mat. pras.)

15 autobusów dostarczy dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu firma Autosan. 13 pojazdów będzie wyposażonych w silniki diesla, dwa autobusy będą napędzane gazem CNG. Wartość zamówienia to ok. 13,8 mln zł.
Jak poinformował rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla Witold Wołczyk, w przetargu na dostawę autobusów złożone zostały dwie oferty. "Oferta Autosanu była najkorzystniejsza. Nowe pojazdy pojawią się na ulicach Przemyśla w przyszłym roku" - dodał.

Wołczyk podkreślił, że autobusy zostały zakupione w ramach projektu realizowanego przez Miejski Obszar Funkcjonalny (MOF), w partnerstwie z powiatem przemyskim oraz gminą Przemyśl.

"Głównym celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska jak i mieszkańców. Będzie to możliwe poprzez wymianę części taboru autobusowego. Nowe pojazdy bowiem spełniają najnowsze normy emisji spalin Euro 6" - zaznaczył.

W ramach projektu zakupiono również wyposażenie do autobusów, zarówno tych nowych, jak i już jeżdżących po Przemyślu. W sumie zakupiono 40 kompletów wyposażenia, który obejmuje m.in. system informacji pasażerskiej, monitoring i kasowniki.

Wołczyk dodał, że w ramach tego samego projektu zmodernizowana zostanie również ul. Wysockiego. "Droga zostanie poszerzona do 7 metrów, wzmocniona zostanie nawierzchnia, wybudowane będą chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Ponadto na całej długości przewidziano budowę oświetlenia drogowego oraz odwodnienie" - powiedział.

Wartość robót drogowych wykonywanych w ramach przebudowy ul. Wysockiego wynosi ok. 5,5 mln zł. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec lipca 2018 roku.

W sumie wartość projektu pn. "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl" wynosi prawie 29 mln zł. Wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego to prawie 20 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.