PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław: Powstanie łącznik drogowy z autostradą A4 za 12 mln zł

  • PAP/EM    16 lutego 2017 - 16:08
Jarosław: Powstanie łącznik drogowy z autostradą A4 za 12 mln zł
Dzięki budowie łącznika z autostradą A4 powiat będzie znacznie lepiej skomunikowany (fot.gddkia.pl)

• Blisko 12 mln zł kosztować będzie łącznik drogowy pomiędzy Jarosławiem (Podkarpackie) i autostradą A4. Trasa ma być gotowa we wrześniu 2018 r.
• Budowa łącznika będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014–2020.
Podpisana została już umowa na sfinansowanie inwestycji, za którą odpowiadać będzie samorząd powiatu jarosławskiego, a partnerem będzie miasto Jarosław oraz gmina Pawłosiów.

Planowany łącznik będzie biegł drogą powiatową nr 1725R Jarosław-Pawłosiów do autostrady A4, a rozpocznie się od ulicy Pawłosiowskiej w Jarosławiu. Ogółem do przebudowy przewidziano blisko 5 km drogi powiatowej.

Jak poinformował starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, prace w pierwszej fazie polegać będą m.in. na rozbiórce istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni i chodników.

"Następnie w projekcie jest zaplanowane wykonanie nowej nawierzchni i chodników wraz z ich poszerzeniem i przebudowa skrzyżowania z ul. Strzelecką, które zmienione zostanie na rondo"- dodał.

Chrzan podkreślił, że dzięki budowie łącznika z autostradą A4 powiat będzie znacznie lepiej skomunikowany. "Zwiększy się również komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego drogi powiatowej"- zaznaczył.

Cała inwestycja ma kosztować blisko 12 mln zł, z tej kwoty prawie 10 mln zł stanowi dofinansowanie z podkarpackiego RPO. Reszta to wkład własny powiatu, miasta Jarosław i gminy Pawłosiów. Zgodnie z planami realizacja projektu rozpocząć ma się w marcu br. i zakończyć we wrześniu 2018 roku.

Budowa jarosławskiego łącznika jest jedną z sześciu podobnych inwestycji, które wybrał zarząd województwa podkarpackiego do dofinansowania z RPO. Inwestycje te dotyczą budowy lub przebudowy dróg powiatowych i gminnych, które stanowią bezpośrednie połączenie np. z siecią dróg TEN-T (np. autostrada A4) lub przejściami granicznymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.