PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. Wstępna lista lokalnych inwestycji drogowych

  • PAP/rs    14 listopada 2017 - 14:44
Podkarpackie. Wstępna lista lokalnych inwestycji drogowych
Podkarpackie w przyszłym roku, w ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury ma ponad 69 mln zł. (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

W przyszłym roku Podkarpacie wyda w ramach rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" ponad 69 mln zł. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart ogłosiła wstępną listę rankingową wniosków.
• Na liście znajduje się 88 inwestycji, z czego 57 to projekty gminne, a pozostałe 31 - powiatowe.

• Region w przyszłym roku w ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury ma ponad 69 mln zł. Połowa tej kwoty przeznaczona będzie na inwestycje gminne, druga część na powiatowe.

• W ramach programu mogą być wykonywane inwestycje takie jak: budowa, przebudowa, remont drogi powiatowej lub gminnej. Inwestycja musi zostać wykonana w 2018 r.

Jak powiedziała we wtorek rzeczniczka wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek, wstępna lista rankingowa zawiera punktację poszczególnych wniosków. - Wnioskodawcy mogą składać zastrzeżenia co do oceny merytorycznej wniosku. Ewentualne uwagi w formie pisemnej należy złożyć do 20 listopada br. - dodała.

Region w przyszłym roku w ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury ma ponad 69 mln zł. Połowa tej kwoty przeznaczona będzie na inwestycje gminne, druga część na powiatowe.

W ramach programu gmina, w tym miasto na prawach powiatu, mogła złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie, natomiast powiat ziemski - nie więcej niż dwa. Samorządy mogły starać się o dotację do 50 proc. kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2018 r., ale nie więcej niż 3 mln zł.

W ramach programu mogą być wykonywane inwestycje takie jak: budowa, przebudowa, remont drogi powiatowej lub gminnej. Inwestycja musi zostać wykonana w 2018 r.

Na Podkarpacie w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" w dwóch ostatnich latach funkcjonowania tego programu trafi ponad 69 mln zł w każdym roku.

W latach 2009-2017 w regionie przebudowano i wyremontowano łącznie ponad 1,1 tys. km dróg lokalnych. Podkarpackie samorządy na realizację zadań otrzymały z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości ponad 370 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.