PARTNER PORTALU
  • BGK

Resort infrastruktury wyłożył dodatkowe pieniądze na budowę obwodnicy Łańcuta

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 16:27
Resort infrastruktury wyłożył dodatkowe pieniądze na budowę obwodnicy Łańcuta
Trasa będzie liczyła ok. 5,8 km i jej budowa ma się zakończyć w 2021 r. (fot.shutterstock.com)

Budowa obwodnicy Łańcuta nabierze rozpędu. W piątek (9.02) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwiększył kwotę na tę inwestycje. Wszyscy wykonawcy, którzy złożyli oferty chwili więcej, niż zakładał jej budżet.
  • Jak poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zwiększenie kwoty na budowę obwodnicy było konieczne.
  • Wszystkie oferty, które wpłynęły w przetargu na jej wykonanie przekraczały założony budżet.
  • Trasa będzie liczyła ok. 5,8 km i jej budowa ma się zakończyć w 2021 r. Koszt inwestycji to ponad 152,5 mln zł. 

Teraz może ruszyć procedura wyboru najkorzystniejszej oferty. Wysocki zaznaczył, że szacunkowa wartość całej inwestycji wyniesie ponad 152,5 mln zł. Podkreślił przy tym, że wartość kosztorysowa uwzględnia nie tylko roboty, na które został ogłoszony przetarg, ale całkowitą wartość inwestycji, w tym przygotowanie oraz koszty nadzoru inwestorskiego.

W przetargu na wybudowanie obwodnicy Łańcuta wpłynęły cztery oferty. Najniższą ofertę, na ponad 115,8 mln zł, złożyła firma Budimex. Konsorcjum firm z liderem PBI Infrastruktura i partnerem PBI WMB zadeklarowało wykonanie obwodnicy za 128,5 mln zł. Natomiast oferta firmy Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones to ponad 137,2 mln zł. Najdroższą ofertę złożyła spółka Strabag - niemal 172 mln zł.

Czytaj więcej: Białystok szuka chętnych do przebudowy ulic. Wydłuża czas na składanie ofert

- Obecnie oferty są oceniane według kryteriów m.in. ceny (60 proc. kryterium), właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni, personelu wykonawcy i terminu realizacji kontraktu. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na II kwartał br. - zaznaczył Wysocki.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "optymalizuj-projektuj-buduj". Trasa będzie liczyła ok. 5,8 km i jej budowa ma się zakończyć w 2021 r.

Przyszły wykonawca nie tylko zaprojektuje, ale także wybuduje i uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy Łańcuta. Od dnia podpisania umowy wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 37 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy. Do czasu trwania prac budowlanych nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca). Natomiast zgodnie z zapisami przetargu minimalny termin realizacji całej inwestycji to 34 miesiące.

Obwodnica będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe. Trasa będzie częścią drogi krajowej nr 94, która prowadzi ze Zgorzelca do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.