PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęła się budowa mostu w Ulanowie na Podkarpaciu

  • PAP/MIW    16 kwietnia 2018 - 15:49
Rozpoczęła się budowa mostu w Ulanowie na Podkarpaciu
Drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzenia robót. (fot. mat. GDDKiA)

W poniedziałek (16.04) rozpoczęły się prace związane z budową mostu na rzece Tanew w Ulanowie (Podkarpackie). Kierowcy na czas budowy przeprawy będą musieli korzystać z przygotowanych objazdów. Inwestycję za blisko 16 mln zł wykona Mostostal Kielce.
Jak poinformowała Ewa Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, planowany termin zakończenia prac to listopad br.

- Prace obejmujące zarówno budowę mostu jak i dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki. Roboty potrwają około siedmiu miesięcy. W miejscu wysłużonego mostu powstanie nowy, będzie miał siedmiometrową jezdnię, szerszy chodnik i chodniki. Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększą balustrady i bariery. Zamontowane zostanie również oświetlenie - dodała.

Nowa przeprawa będzie posiadała najwyższą klasę nośności. Oznacza to, że ograniczona dziś do 15 ton nośność mostu zostanie podniesiona do 50 ton.

Sikora zaznaczyła, że roboty budowlane wykonywane będą w większości przy całkowitym zamknięciu mostu i skierowaniu ruchu na objazdy.

- Od 16 kwietnia br. na dojeździe do mostu od strony Ulanowa będzie obowiązywał ruch wahadłowy, a od 7 maja br. most zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów. Dla pieszych natomiast powstanie kładka w okolicach istniejącego obiektu - podkreśliła.

Trasa przygotowanego objazdu: Ulanów (most drogowy) - droga wojewódzka nr 858 - Zwolaki - droga powiatowa nr 1039R - Dąbrówka - droga powiatowa nr 1048R - Żabie - droga wojewódzka nr 858 - Wólka Tanewska - Ulanów.

Sikora zaapelowała do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzenia robót drogowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.