PARTNER PORTALU
  • BGK

Stalowa Wola. Niemal 1,9 mln zł na nowy system sygnalizacji świetlnej

  • pt/pap    10 listopada 2017 - 13:47
Stalowa Wola. Niemal 1,9 mln zł na nowy system sygnalizacji świetlnej

Prawie 1,9 mln zł kosztowało będzie wprowadzenie nowego programu sygnalizacji świetlnej w Stalowej Woli. W ramach inwestycji sygnalizacja zostanie zsynchronizowana, dzięki czemu powstanie tzw. zielona fala.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, w przetargu wpłynęły dwie oferty.

"Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BROSS Kusek i Sobecki, zaproponowana kwota to prawie 1,9 mln zł. Po uprawomocnieniu się wyboru tej oferty oraz wniesieniu zabezpieczenia finansowego przez wykonawcę, możliwe będzie podpisanie umowy. Planujemy, że nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch tygodni" - dodała.

Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację inwestycji, z wyłączeniem okresu zimowego (od 15 grudnia do 15 marca).

Celem inwestycji jest przede wszystkim dostosowanie funkcjonowania sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu. "Chcemy też zwiększyć płynność ruchu na drodze krajowej nr 77, która przebiega przez Stalową Wolę" - dodała rzeczniczka.

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną sygnalizacje na sześciu skrzyżowaniach w Stalowej Woli na drodze krajowej nr 77, która prowadzi z Lipnika do Przemyśla. Zmodernizowane zostaną m.in. sygnalizacje na skrzyżowaniach Staszica-Mickiewicza, Staszica-Popiełuszki, Okulickiego-Chopina oraz sygnalizacja na przejściu dla pieszych przez ul. Staszica.

Jak zaznaczyła Rarus, wyremontowane skrzyżowania zostaną objęte też programem koordynacji - tzw. zieloną falą. "Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Komisji Edukacji Narodowej - al. Jana Pawła II zostaną zamontowane wyświetlacze odmierzające czas zarówno sygnału czerwonego, jak i zielonego" - powiedziała. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.